Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
hyankov83 - напреднал
chapara написа:
Стъклото не може да остарее, чупи се при напън и усукване. Преди години монтирах 50сетина подобни овални кабини в един комплекс. Точно по същия начин се счупи понеже не се движеше плавно в каналите, дори не беше употребявана за къпане още, усукала се е при дръжката от тежеста си. Твоята се е счупила идеално, защото ако беше на цели парчета наистина щяхте да сте в Пирогов. Само не мога да разбера ти като ремонтираш какво търси детето в банята, мислете ги тези работи!

Eто ти подсказка, онзи ден минах случайно от там и ги видях:
https://www.moemax.bg/index.php?show=p& ... &pid=75380
https://www.moemax.bg/index.php?show=p& ... &pid=75380

само трябва да видиш дали ще стане на овала на твоето корито, мисля че се продаваха без коритото.
Твоето корито порцеланово ли е , и ако е такова не го барай-екстра си е. Демонтажа ще го направиш някак, но демонтирайки го ще видиш и как да монтираш другото. Не разбирам за какво дупки говориш, но най много да трябват 6 бр. нови дупки във фаянса, а старите ще се скрият от профила в който се захваща кабината. На финала силикони и си готов :wink:
Абе не бях тръгнал да правя ремонт, исках само да наместя врата добре в релсите, ама така се получи. Глупава моя грешка, наистина. Мерси за линковете, накрая усещам че точно така ще стане работата - нова кабина. 200лв си е напълно прилична цена. Единствено ме притеснява дали ще пасне като размер,

Аз обаче съм с две леви ръце, абсурд е сам да го инсталирам това. Ако се занимаваш с подобни неща 'на дребно', бих се възползвал от услугите ти.
Гост - специалист
То и да не си с две леви ръце- пак сам човек трудно ще се справи. Както сам си разбрал- стъклата са тежки. В моята баня стъклата за душ- кабината ( на панти) ги монтирахме 3-ма човека. Моите са от 8 мм. дебело закалено стъкло- метър на два...
chapara - майстор
Гост написа:
То и да не си с две леви ръце- пак сам човек трудно ще се справи. Както сам си разбрал- стъклата са тежки. В моята баня стъклата за душ- кабината ( на панти) ги монтирахме 3-ма човека. Моите са от 8 мм. дебело закалено стъкло- метър на два...
При душ кабините става сам.

hyankov83, ако ти се изчаква до средата на май, става :roll: и премини на Л.С., да не таковаме темата :wink: , че тя и без това стана една, аз клиенти от тук не търся :)
Гост - специалист
Може и да става сам, тъй като вероятно стъклата са дебели 6 мм.
Стъкло, с размери метър на два, дебелина 8мм тежи 40кг. Сам човек не може да го носи и позиционира (не само заради теглото). Пробвано. Има си нужда от помощник.
chapara - майстор
Гост написа:
Може и да става сам, тъй като вероятно стъклата са дебели 6 мм.
Стъкло, с размери метър на два, дебелина 8мм тежи 40кг. Сам човек не може да го носи и позиционира (не само заради теглото). Пробвано. Има си нужда от помощник.
Сигурно е така , но при кабините има стационарна част и вратичките са не повече от 1.80/0.70м., т.е. тежат не повече от 20-22кг. едната.
Rumen Iankov - специалист
Ако не е късно звъннете на бани Нео ще ви направят стъклото.
hyankov83 - напреднал
Тъй... да ви кажа... така си и остана. Сега сме с една вратичка. А след като направих инспекция на другата, видях че тия смешни елементчета дето я придържат към релсата са полу-изгнили. Т.е. е въпрос на време и втората да замине.

Моето заключение е че тези евтини душ кабини НЕ СТАВАТ ЗА НИЩО. Пълен боклук. Опасен при това.

Мисля да направя следното... разкарвам цялата душ кабина и на нейно място слагам от тези правоъгълните, както е по хотелите. Нищо плъзгащо се и никакво корито.

Изображение

Тема "Смяна стъкло на душ кабина" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: