Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
Гост - специалист
EDI написа:
Вземи си поликарбонат, ако има такава дебелина и си гледай рахата.
Проблема е огъването му на точния радиус.
Ако е за равнинни плоскости- рахат, ама огънат :?
toshetozaz - специалист
Това стъкло прилича на закалено,което с удар е невъзможно да се счупи.Кажи причината за счупването (ако е удобно разбира се :) ) може да предпазиш,някой от тази неприятност.
Гост - специалист
toshetozaz написа:
Това стъкло прилича на закалено,което с удар е невъзможно да се счупи.
Да, бе, да. Чупи се и става на сол точно както на снимката.
Иначе- работил съм с фирма в София, която огъва стъкла, но цената няма да е под 200 лв. Преди огъването- могат да се изрязват всякакви отвори в стъклото, но колко ще съвпаднат с необходимите ти ???
Гаранция- Франция. Поръчвай нова душ- кабина, в краен случай ако не съвпадне стъклото- сменяш и коритото ...
hyankov83 - напреднал
toshetozaz написа:
Това стъкло прилича на закалено,което с удар е невъзможно да се счупи.Кажи причината за счупването (ако е удобно разбира се :) ) може да предпазиш,някой от тази неприятност.
Усещаше се съпротивление при плъзгането на въпросната вратичка. Извадих я от релсите и се опитах да я наместя отново там. Когато нещо се случи... Така и не разбрах точно аз лия изпуснах да удари пода (коритото, по-точно) или самото стъкло се откъсна от дръжката за която я държах и падна надолу. Факта е че се разпиля на милиони парчета. Възможно ли е да е остарял материала, на 10 години е? Аз не вярвам. И по-странното за мен лично - защо не е било армирано? Аз се разминах леко - с 3-4 порязани пръста, а детето ми, което беше в самото 'корито' по това време - с уплаха. Като се замисля че можеше да сме в Пирогов и двамата, сме минали леко. А стъклото беше доста тежко ...
toshetozaz - специалист
Гост написа:
toshetozaz написа:
Това стъкло прилича на закалено,което с удар е невъзможно да се счупи.
Да, бе, да. Чупи се и става на сол точно както на снимката.
Иначе- работил съм с фирма в София, която огъва стъкла, но цената няма да е под 200 лв. Преди огъването- могат да се изрязват всякакви отвори в стъклото, но колко ще съвпаднат с необходимите ти ???
Гаранция- Франция. Поръчвай нова душ- кабина, в краен случай ако не съвпадне стъклото- сменяш и коритото ...
Точно защото е станало на парчета си помислих ,че е подобно на тези по Моловете.
hyankov83 - напреднал
Мисля че сега осъзнах какво се е случило, ако има някакво значение ...

Държах вратата, извадена от релсите, с две ръце. Вратата представлява просто едно голямо тежко стъкло, с метален магнитен 'кант' от едната страна (там където се среща с другата врата). Та, държейки го така, извадено от релсите, 'дъното' на този кант е поддало под тежеста на самото стъкло, което се изхлузва надолу по канта и удря пода. Има нещо като пластмасова тапа в долната част на този кант. Явно тя е поддала. Сега се сещам че я мярнах тази пластмаса докато чистих.

Изображение

Изображение
plamen6703 - майстор
Да беше казал, че си имал бурна нощ, че сте продължили под душа в банята и не си усетил кой и как е счупил стъклото :-D Да не се подсмива сега някой, че си счупил стъклото, а да ти завижда на моженето и темпарамента :-D Жени влизат във форума, може да получиш оферта на лични :wink:
Стъклото е лесна работа, ако не се намери и душ кабини се продават :-D
hyankov83 - напреднал
plamen6703 написа:
Да беше казал, че си имал бурна нощ, че сте продължили под душа в банята и не си усетил кой и как е счупил стъклото :-D
Ако това беше причината щяхме да сме хоспитализирани :) Оказа се че тези стъкла режат МНОГО.
chapara - майстор
Стъклото не може да остарее, чупи се при напън и усукване. Преди години монтирах 50сетина подобни овални кабини в един комплекс. Точно по същия начин се счупи понеже не се движеше плавно в каналите, дори не беше употребявана за къпане още, усукала се е при дръжката от тежеста си. Твоята се е счупила идеално, защото ако беше на цели парчета наистина щяхте да сте в Пирогов. Само не мога да разбера ти като ремонтираш какво търси детето в банята, мислете ги тези работи!

Eто ти подсказка, онзи ден минах случайно от там и ги видях:
https://www.moemax.bg/index.php?show=p& ... &pid=75380
https://www.moemax.bg/index.php?show=p& ... &pid=75380

само трябва да видиш дали ще стане на овала на твоето корито, мисля че се продаваха без коритото.
Твоето корито порцеланово ли е , и ако е такова не го барай-екстра си е. Демонтажа ще го направиш някак, но демонтирайки го ще видиш и как да монтираш другото. Не разбирам за какво дупки говориш, но най много да трябват 6 бр. нови дупки във фаянса, а старите ще се скрият от профила в който се захваща кабината. На финала силикони и си готов :wink:
plamen6703 - майстор
hyankov83 написа:
plamen6703 написа:
Да беше казал, че си имал бурна нощ, че сте продължили под душа в банята и не си усетил кой и как е счупил стъклото :-D
Ако това беше причината щяхме да сме хоспитализирани :) Оказа се че тези стъкла режат МНОГО.
Сещам се за един виц, един го хоспитализирали от дезинтерия и като минали на визитация дръпнал лекара и го помолил, ако умре в картона да пише, че е умрял от спин, а не от дезинтерия... Да знаят наследниците му, че е умрял като ку*вар, а не като посреко :-D
И да са те хоспитализирали, като чуят сестрите при кави обстоятеластва си се увредил...ще те обгрижват по много по-специален начин :wink:

Тема "Смяна стъкло на душ кабина" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: