Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
правихме ремонт на банята в панелен апартамент. Майсторът който лепи плочките си остави ръцете и стените са доста криви. Сега остана да се монтират стените на душ кабината и никак не става. Те представляват алуминиеви рамки вътре със стъкло....Монтират се, като се захващат с дюбели за стената и както следва от кривите стени ако горе е плътно за стената, долу растоянието между стената и лайсната е около 3,5-4 см. Ако пък се залепи стъклото плътно по стената се изкривява правият ъгъл между двете стени на кабината и тя не може да се затвори. Има ли някакъв начин да се реши този проблем. Може би този луфт между стената и стъклото трябва да се запълни с нещо но с какво... Най-лошото е, че като влезнеш в банята, първо това ти се набива на очи....
Душ коритото е повдигнато от пода и е облепено с плочки, емаилирано е... не знам дали това е от значение, но се надявам да получа някой полезен съвет, защото вече се отчаях...... :cry:
velsi - Почетен майстор
Освен някакви алуминиеви лайсни, които да скрият просвета между профила и стената друго не се сещам.
Emerald - модератор
Много гадна работа. :? Мразя готови кабини, мразяяяяя.... #-o #-o

Ако се затвори тази дупка само с лайстна, просвета си остава за пълене с мръсотии. Освен това, пак ще си се набива на око несъответствието между ъгъла на кабината и посоката на стената. Да не говорим че широката ластна принципно не е естетична гледка. Абе шантава история. :?

Аз се чудя...като слагате готови душ-кабини защо лепите плочки и зад тях? :?

Мога да кажа просвета да се запълни с монтажна пяна. Но...не искам да го казвам. :lol: Кардинално това не би спасило положението. Що не върнете тази кабина и да построите друга? Плочките са налепени...само по пода малко ще поразбиете за иззиждане на праг... :?
velsi - Почетен майстор
Монтажната пяна в случая не е подходяща, защото поема вода. А и с нея ще стане не по-малко грозно. Дори и да върнат кабиата как да направят нова, крива кабина според стените?! Мислиш ли, че ще си личи по-малко?
Galski - специалист
При такъв казус - върнете душ кабината и сложете завеса. (добре де, що за майстори са това, дето не могат да изправят едни стени и се получават криви... егати)

Кой ви прави стъклата с рамките? По поръчка ли са или са от масовото производство?
ами и аз се чудя какви са майсторите, идват и викат - всичко ще стане....... гледам ходят напред назад с едни нивелири...... а корито има отлято, повдигнато е от земята.... как се прави кабина по поръчка...... към каква фирма да се обърна? Може би трябва да се изреже едната стена на кабината крива, просто да не е под прав ъгъл, знам ли....варианта със завесата и на мен ми дойде на ум, но не ми харесва. Това е последен вариант.
Emerald - модератор
velsi написа:
Монтажната пяна в случая не е подходяща, защото поема вода. А и с нея ще стане не по-малко грозно. Дори и да върнат кабиата как да направят нова, крива кабина според стените?! Мислиш ли, че ще си личи по-малко?
Пяната във втвърдено вече състояние нищо вече не поема. Освен това, става въпрос за попълване на пространството между пластика и плочката, нали?

Грозно е разбира се. Ама те готовите кабини и без това са грозни, та по-грозно, нищо кой знае колко няма да промени. :lol: :lol: :lol:

Никаква кабина по поръчка не се прави. Купуват се стъклата и монтажните елементи и си ги монтираш така както на теб ти е кеф. :lol: И може да е крива Велси, също колкото ти е кеф. Ако ще зигзагообразна. :lol:

Нещо не разбрах Меги...какво значи "вдигнато корито над земята"? :shock: Кой и за какво го е вдигал? Има да се направи леко прагче и лек наклон към сифона, но последното изобщо не е задължително. Той и прага не е задължителен. :-D Лепиш съклата директно към плочките на пода, монтират се към стените и готово.
ами да де, прагче има, колкото за сифона...... аз си мисля, че ако дупката се закрие с някакъв профил, крив естествено, за да обере луфта ще стане грозно, но евентуално може да се постави някаква стена или нещо като колона точно пред него, за да се закрие, от някакво цветно стъкло или друг материал, или огледало, занам ли...., имам достатъчно място, или пък някакъв висок шкаф от водоустойчив материал..... проблема е че не мога да попадна на майстор, особено пък за толкова малко работа никой не се наема да работи.....
А свободните майстори някак си не отговарят на определението за майстор, да не говорим че никакви идеи не дават, само знаят - това не става, онова не може.....
Благодаря за съветите...надявам се да измисля нещо :)

Тема "помощ за душ кабина" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: