• 1
  • 2
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
root666 - специалист
Целта оправдава средствата, иначе тоалетната ще настърча пред вратата...
chapara - майстор
root666 написа:
Все си мислех, че тука пишат майстори, не юристи... Благодаря все пак...
За теб майсторите празноглавци ли трябва да бъдат, замисли ли се каква обида отправи :axe:

ivo_steel, не е вярно твърдението ти че сгради над 6 етажа са с фи110, не подвеждай!
preslav - майстор
Според мен има начин и вълкът да е сит и агнето цяло. На снимките не се вижда добре, но предполагам вентилационната тръба може да се преработи от от такава с кръгло сечение в такава с правоъгълно.
Съвсем отделен е въпросът, че това, което виждам като състояние на водопровода изобщо не ми харесва и един ден ядовете ща са с гнилите тръби, а не с вентилацията.
Не ми е известна идеята ти с втора тоалетна чиния в банята, но ако е това, за което си мисля и един писоар ще ти свърши работа.
ivo_steel - специалист
chapara написа:
..........
ivo_steel, не е вярно твърдението ти че сгради над 6 етажа са с фи110, не подвеждай!
Прочети ми пак поста :) Къде съм казал че сгради над 6 етажа са с ф110 ! Моето твърдение е за по-ниските сгради !
chapara - майстор
ivo_steel написа:
chapara написа:
..........
ivo_steel, не е вярно твърдението ти че сгради над 6 етажа са с фи110, не подвеждай!
Прочети ми пак поста :) Къде съм казал че сгради над 6 етажа са с ф110 ! Моето твърдение е за по-ниските сгради !
root666
Заглавие: Намаляване сечение на вентилация
МнениеПубликувано: вт май 09, 2017 5:03 pm



Здравейте, панелна баня, аз съм на втори етаж от 8, вентилацията е фи200, мога ли по някакъв начин при мен да я намаля на фи110, за да намаля размера на куфара и да ми остане място за втора тоалетна в банята?
dobcho_vn - специалист
Защо вместо да се занимаваш с дивотии, не подпукаш съседите за далече по-полезната интервенция да смените вертикалните щрангове, че кат гледам са от строежа на блока, и кой знае колко гняс ръжда имат?
root666 - специалист
За мен празноглавци са юристите, майсторите за мен са умни хора с опит събран от практиката.

За вертикалните щрангове няма да стане, та ко ще блока да падне...
chapara - майстор
root666 написа:
Все си мислех, че тука пишат майстори, не юристи... Благодаря все пак...
Аз лично не съм юрист, а от първата сорта и като допълнение - Стр. инж. :wink:
root666 - специалист
А дали ще стане, да заменя пвц тръбата фи200 със алуминиев въздуховод фи200, и там където трябва да мине канала за тоалетна чиния просто леко да го притисна въздуховода, смятам да хо хвана ей с тия скоби:

Изображение
preslav - майстор
root666 написа:
А дали ще стане, да заменя пвц тръбата фи200 със алуминиев въздуховод фи200, и там където трябва да мине канала за тоалетна чиния просто леко да го притисна въздуховода, смятам да хо хвана ей с тия скоби:

Изображение
Става - осигури плътност на връзките.
  • 1
  • 2

Тема "Намаляване сечение на вентилация" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: