• 1
  • 2
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
root666 - специалист
Здравейте, панелна баня, аз съм на втори етаж от 8, вентилацията е фи200, мога ли по някакъв начин при мен да я намаля на фи110, за да намаля размера на куфара и да ми остане място за втора тоалетна в банята?

https://s23.postimg.org/kyc34hajt/IMG_2 ... 510550.jpg

https://s18.postimg.org/mlx1p3kg9/IMG_2 ... 517202.jpg
chapara - майстор
Попитай комшиите от първия етаж :roll: :wink:
root666 - специалист
На тях не им пука, даже вентилатор нямат и банята им е на блажна боя още...
jekasus - майстор
Дори да знам варианта, как да се направи - такива съвети няма да дам...
И точка по въпроса...

Задължения на собствениците, ползвателите и обитателите (Загл. доп. - ДВ, бр. 57 от 2011 г.)
Чл. 6. (1) Собствениците са длъжни да:

(доп. - ДВ, бр. 26 от 2016 г.) не извършват ремонтни дейности в своя самостоятелен обект или част от него, които да водят до влошаване на проектните показатели на характеристиките на строителни продукти, променени/заменени и/или първоначално вложени, както и/или дейности, с които да изменят помещения, пространства или части от тях, предназначени за общо ползване, да не нарушават архитектурния вид, носимоспособността, устойчивостта на строителната конструкция, пожарната безопасност или безопасното ползване на сградата;
изпълняват изискванията на съответните нормативни актове при отглеждането на животни в самостоятелните си обекти и да не създават безпокойство на непосредствените си съседи;
chapara - майстор
А по закона за Е.С. вентилацията е обща част на сградата :axe:
root666 - специалист
Все си мислех, че тука пишат майстори, не юристи... Благодаря все пак...
zdravcho - специалист
А колко ще спечелиш от цялата галимация? На мен ми изглежда като има-няма 10 см. :?
Гост - специалист
root666 написа:
На тях не им пука, даже вентилатор нямат и банята им е на блажна боя още...
Не им пука сега, ама какво правим, ако си променят мнението или продадат апартамента на други?
Ако този на третия етаж реши да направи същото като теб- ще ти пука ли?
Иначе е фасулски да се направи- две редукции, една муфа... и щом си си наумил- ясно е, че ще го направиш, но колко е редно това?
Щото я си представи, че този, на 7-мия етаж реши да си увеличи банята и да редуцира тази тръба до Ф50 ?
root666 - специалист
Какво ще правят - ами ще си я ползват с вентилатор без проблеми, в блока в който живея 6 етажа са със фи110, и няма никакви проблеми, това фи200 е било предвиждано да работи с централна вентилация в подпокривното, която никога не я е имало. И да, точно 10 см печеля, които ми и трябват.
ivo_steel - специалист
За един етаж отдолу няма да има никакъв проблем да е на ф110 ,след като масово при по-ниските сгради си е точно с такъв размер вентилацията, друг е въпроса колко разстояние ще спестиш и струва ли си интервенцията ...
  • 1
  • 2

Тема "Намаляване сечение на вентилация" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: