• 1
  • 2
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
kozl - майстор
Напълно подкрепям lov.
Основно гипса е калциев сулфат. Гипс + вода = H24, за тези които все още си спомнят химията. За останалите това е сярна киселина. В това се крие агресията на гипса към металите. И още нещо гипса е хигроскопичен, т.е. поема влага. По тези причини гипс в баня и влажно - НЕ.
Аз запълних около тръбите с варо-циментов разтвор + кофраж от долната страна. На самите тръби надянах изолация от разпенен полиетилен да могат да шават без да спукат замазването и години е така вече. Върху запълненото с разтвор подмазах финно с теракол. Хлебарките изчезнаха, но..... Имаше един препарат на BASF за буби, който го забраниха. С едно пръскане и нема хлебарки :shock:
Напръсках общите части с този препарат преди 4 години и повече не съм и до сега аз малки хлебарки не съм видял в сутерена. А две години изобщо не срещах хлебарки в сутерена.
Борбата с хлебарките е редовно пръскане с настоящите препарати, защото се разграждат, за да не бъдат вечно токсични. Все пак препаратите са вредни и за тези де искат да се отърват от хлебарките :?
А колко съм ги хранил тея хлебарки с RAID :x Аз пръскам и мета купища умрели от преяждане, а райда ги стимулира и колкото повече умират дваж повече се появяват. Е поне хлебарките миришеха на убаво, че райда е парфюмиран :lol:
Съвет: ползвай пяна, горните 2-3 см запълни с теракол и замажи добре всички дупки. Има едон проблем, като стане теч нейде по горните етажи и водата е гарантирано в в твоя апартмент, щото не мое да се стече надоле по вертикалата. Така може да стане наводнението у вас, а пустите хлебарки трудно се дявят оти май са били на курсове по оцеляване :?
  • 1
  • 2

Тема "С какво да запълня дупките при тръбите с щранговете ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: