• 1
  • 2
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
Чираче - майстор
root666 написа:
Щранга е един цол и една четвърт, само отклонението е една втора...
Поцинкованите тръби/ от времето на соца / издържат много време, но трябва да са на сухо. Съвременното поцинковане за нищо не става. Обикновено проблемите стават в бетона между етажите. Прогресивно мислещите хора ги сменят с ППР с червената лента/за топла вода/. Особено в блоковете. Трудно се убеждават съсобствениците, но можете да смените поне в тавана над Вас.
jekasus - майстор
root666 написа:
Щранга е един цол и една четвърт, само отклонението е една втора...
Погледнах снимките от другата ти тема -
Изображение
Прави подмяната точно от тройника, от него до крана преди водомера е най-задръстено с ръжда и боклуци...
root666 написа:
защото ще има свързани на тая тръба, душ, мивка, бойлер, тоалетна, пералня.
Все ми е чудно - ако сере някой човек в банята, кой ще влезе да се къпе... :?
Сега по-сериозно - кухнята и основната тоалетна/явно ъглов апартамент в панелките/ ти е на отделен щранг и нейните консуматори няма да влияят на водопровода в банята.
Така че -
LazarGanev написа:
ф20 е оптимално за едно жилище
mitron - специалист
Колега ако можеш обърни внимание на верт. щранг не го подценявай а иначе Ф20 ППР е твоята тръба все пак водата няма кокали има ли налягане имаш вода ако няма налягане проблема не е в твоя телевизор :yawinkle:
root666 - специалист
тоалетната водата ще идва от този щранг, иначе кухнята наистина е на отделен щранг


Изображение
miroki - майстор
При мен от водомера е ф25 и от нея се разкланя с ф20 до всички консуматори.
Когато съм на бойлер обаче (меките връзки са доста тънки) при къпане, ако някой пусне чешмата в кухнята се усеща веднага.
Когато съм на ТЕЦ, не се усеща така.
Миналата година сменихме щранговете, и до водомера топлата я пуснаха ф20. Студената ф25. Добре, че е само една педя, та след водомера си тръгва ф25, та не усетих разлика.
  • 1
  • 2

Тема "Какви тръби за водопровод" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: