• 1
  • 2
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
Mitashki_MM - специалист
Няма какво да се види на снимката - просто една дупка 8-ца в плочките на пода.
EDI - майстор
Махай плочката, разкрий замазката около пробива и виж как стоят нещата.После си изрежи един сектор от същото Ф тръба и го залепи с ТАНГИТ, ако само отгоре си пробил.Ако си пробил и долу, което не ми се вярва, става малко по- трудно.Безболезнен вариант е настъргано ПВЦ от такава тръба, стърготините заляти с ТАНГИТ, бъркане до каша и после формоваш на място.
preslav - майстор
Mitashki_MM написа:
Ами не мисля, че съм пробил долната стена на тръбата - бургията просто хлътна а и по това, което измерих опипом с отверката не съм и могъл да я достигна с този размер на бургията. Хич не ми се ще да разбивам - пода е с едни дебели и дълги клинкери а дупките се паднаха на 2см от мястото където се събират 4 плочки - за да разкрия ще трябва да ги изкъртя всичките а та са от пипкавите - 2 обграждат сифона а още една съм я пробивал така, че през нея да мине фи 110-ката на тоалетната.
Май не се сещам за тези автомобилни вентили ама и те не са ли към 3-4см дълги - те биха запълнили дупката почти до горе. Смяна на мястото ще означава да дръпна чинията примерно 2см напред, които ще останат като дупка зад казанчето и стената, ако мръдна в страни - едната дупка в пода ще се вижда. Вилата и банята си е моя и затова не ми се ще да оставям в нея кръпки.
Вентила е само като идея за запушване на дупката - представи си чадър, който вкарваш затворен, той се разтваря и няма излизане от там. Подобна е системата на закачане на кранчетата за лентовото капково към магистралния водопровод - между другото е точно 8 мм. има и тапички, които са точно като главичката на Х.й, държат 1-2 бара дори и без да са лепени.
Нещо такова - https://www.google.bg/search?q=%D1%82%D ... yfS9AUTCEM:
без отвор в средата
MamaMy - майстор
На парче шлауха, достатъчно дълго да стигне от сифона до повредата, нанижи пръст от домакинска гумена ръкавица и го залепи по шлаухата с пвц лента. Идеята е да стане като тръба с балон накрая. Може да монтираш на другия край на шлауха и един вентил от кола. Стари вентили има без пари по гумарите. Махни им гумата и ползвай само металната част като ще измислиш как да го уплътниш и стегнеш със скоба към шлауха. Така направеното съоръжение го нанизваш през сифона до дупката. С една отвертка проверяваш кога ще стигнеш точно отдолу. махаш отвертката буташ още малко напред да дойде надуваемата част под дупката и помпиш. Като уплътни тръбата, забъркваш епоксидна смола и наливаш в дупката, напълни дупката до средата. Част от смолата ще попие в замазката и нивото ще спадне, но ще се получи достатъчно здраво и ще имаш и място за къс дюбел.
шоп - майстор
Предполагам колегата @preslav пише за лепене на гума с фитил https://www.google.bg/search?q=%D0%BB%D ... 80&bih=685

Възможно е и това решение, но тук нямаме напор от каналните води. Имаме душ кабина, а през пробитата тръба ф50 няма да преминава основен поток канална вода. Дори да не се запуши с нищо, ако е в горната част на тръбата няма да има проблеми....единствено миризма:-))) Затова само силикон и смело напред.

Вкъщи изпуснах чук върху хоризонтална тръба ф110. Спука се като паяжина в горната си част и въпреки, че е е лесен участъка за ремонт замазах с малко силикон за да не изпуска миризма и вече над 10 години си е така:-)))))))))
Mitashki_MM - специалист
Заради роговия сифон няма как да пробвам варианта с шлауха и ръкавицата. Тези фитили ми се струва, че работят само в гума дето притиска отвсякъде - мисля си че триенето им в цимент е доста по-ниско и в момента, в който дръпна да измъкна тирбушона той ще измъкне целия фитил. Тези тапи на колегата Преслав май няма да могат да паснат хубаво ако и от двете страни на дупката не могат да си отворят яките. Нещото, което си мисля е да изрежа цилиндърче корк примерно с диаметър 10мм и внимателно с почукване да го вкарам до нивото на дупката в ПВЦ тръбата и отгоре да залея с малко епоксидна смола и над него - късия дюбел.
lov - майстор
То има и лесно решение за оглед и да се реши как да се процедира. Но колегата явно няма време и е на зор.
Една такава камерка струва $5-6 и може да се включи към всеки съвременен телефон. Ъгловата насадка с огледалото за страничен оглед е с диаметър 8мм а иначе самата камера е 7мм диаметър.
Прикачен файл:
IMG_20170521_143814.jpg
От как съм я взел съм си спестил много разглабяния или гадаения когато се чудя в някоя дупка къде какво има и дали няма да направя беля.

Ако е уцелил тръбата в най високата точка мисля че не се е пукнала на страни. Замазката я държи и го казвам от опит с такива издънки и при мен. Най много някое малко парченце от около самия отвор но той е доста високо спрямо нивото на водата която ще е в тази тръба.
chapara - майстор
Фреза за плочки, разпробиване, така че при монтажа кръглия контур да остане под чинията, после "мамата" с длетца и достигане на мястото, ремонт и заливане, фугиране и монтаж на чинията. И да ,дюбела е дълъг,но ...., той се нанизва през борда на чинията :idea: и реално в пода влиза малко, невежеството си е казало думата :) :-D .Първо се четат инструкции, после се действа, а има и ограничители на бормашини и перфоратори. Ха сега надени дюбела преа чинията и сподели колко дълбока трябва да е дупката, ей така за бъдните поколения които ще четат :wink:
Mitashki_MM - специалист
Ех - мааму стара - прав си - дюбела е 8см и към 3.5-4 от тях са предвидени да са над пода - сиреч дупка 4-4.5см е щяла да ми стигне...оффф - почти ми беше минало - сега пак ме хвана яд. Ама така е като ползвам окомера и принципа "По-добре до-дълбока с 2см отколкото по-къса с 2мм"
Варианта с корковата тапичка и епоксидната смола над него и после дюбела афив ли ви се вижда? Опасявам се, че докато блъскам с чука и длетото ще направя допълнителни бели по тръбата.
jekasus - майстор
Трети ден търсим хитринка...
Досега да бях извадил плочка и да съм оправил проблема.
  • 1
  • 2

Тема "Уцелен канал за мръсна вода" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: