Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
Здравейте колеги,
от известно време забелязвам,че подовият сифон в банята започва да се деформира и да не задържа
вода за тъй-наречената водна тапа.
Прикачен файл:
20170521_204910_2.jpg
Прикачен файл:
20170521_204926_2.jpg
Дайте съвет,как най-безболезнено може да се замени.Това е втори сифон в банята
и през него не преминава много вода,само когато мия банята.Душа си има отделно корито със сифон.
Благодаря предварително...
ivo_steel - специалист
Вземаш си квадратен сифон (с по-голяма периферия , но гледай да е със същото сечение като на стария) налагаш, очертаваш , зарязваш плочките със шлайфа ,след това с тънък секач внимателно поокъртваш около стария сифон ,докато освободи да го извадиш и така !
chapara - майстор
Ко речии :? :? :shock: ,не се заяждам, ама кви ги ръсиш :o Вадене на минимум четири плочки и труден избор на подходящ сифон при вече нареден под ,ако ще се смена въобще. Сменя се само пласмасовия затвор :wink: и се пази от вряла вода, и от киселини и основи :idea:
ivo_steel - специалист
Съжалявам ,грешката е моя ,не обърнах внимание на снимката че сифона е рогов ..... Няма как да се смени без да се извадят 4-те плочки !
chapara написа:
Ко речии :? :? :shock: ,не се заяждам, ама кви ги ръсиш :o Вадене на минимум четири плочки и труден избор на подходящ сифон при вече нареден под ,ако ще се смена въобще. Сменя се само пласмасовия затвор :wink: и се пази от вряла вода, и от киселини и основи :idea:
Лесно ли се сменя този пластмасов затвор ....и защо изчезва водата от водната тапа? Може-би има и друг проблем ?!
chapara - майстор
hafrika написа:
chapara написа:
Ко речии :? :? :shock: ,не се заяждам, ама кви ги ръсиш :o Вадене на минимум четири плочки и труден избор на подходящ сифон при вече нареден под ,ако ще се смена въобще. Сменя се само пласмасовия затвор :wink: и се пази от вряла вода, и от киселини и основи :idea:
Лесно ли се сменя този пластмасов затвор ....и защо изчезва водата от водната тапа? Може-би има и друг проблем ?!
АМИ, клекни и я извади :wink: :roll:
ivailokrustev - специалист
Наскоро дъщеря ми се премести в нова квартира. Апартаментът е много хубав, но явно сифонът в банята не е бил направен качествено. Банята е сравнително нова, но ще се наложи смяна на сиофна, защото има оплаквания от съседите, че има теч на тавана, точно около сифона. Хазяинът на дъщеря ми живее в чужбина. Уведомихме го за проблема и той ни помоли ние да се заемем с ремонта с уговорката да приспадне сумата за ремонта от наема. Съгласен е да купим по-качествен сифон. В момента сифонът е прав и при падане на налягането излиза много неприятна миризма от него. Познати ми казаха, за да няма миризма трябва да поставя рогов сифон. Намерих такъв тип в http://www.gaudi-ds.com/sifoni-za-banya , цената ме устройва. Смятате ли, че щом моят е прав, а този модел е рогов, ще има голям проблем при монтирането му? Хазяинът каза, че в мазата има резервни подови плочки.
jekasus - майстор
В ново строителство няма как да имаш прав сифон.
Там на 99% са обикновени български рогови сифони.
Поне една снимка на проблемния сифон сложи...
ivailokrustev - специалист
Опитах, но нещо не ми се получи. Малко съм скаран с тези телефони.. Явно рогов ще взимам.

Тема "Как се заменя подов сифон" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: