• 1
  • 2
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
ivailokrustev - специалист
iliya_i написа:
ivailokrustev написа:
Стопли се времето и пак започвам с ремонтите. Първото нещо, което трябва да направя, е да си избера плочки за банята. Един приятел ми препоръча http://baniamechta.com и реших да разгледам в този сайт. Видях, че има плочки на доста производители. Някой би ли могъл да ми препоръча производители, които са известни да пазара с качествените си продукти, защото така ще ми е много по-лесно да си избера плочки? Има твърде много модели и ми е доста трудничко, а за мен качеството е водещ фактор.
Не си избирай плочки за баня от снимки в сайт. Трябва да се видят на живо. Преди 2 години като си превих банята, гледах доста сайтове, но като отидеш в магазина нещата изглеждат коренно различно. Тези дето си набелязах от сайта, не ми харесаха въобще, нно купих едни, дето в сайта изобщо не им обърнах внимание.
Аз винаги мога да ги избера от сайта и да отскоча до магазина да ги видя на живо, това не е проблем. :)
iliya_i - майстор
tanq222 написа:
До някъде сте прав, но който няма време да ходи по магазините да гледа, единствен вариант остава сайта. Ние си поръчахме от тук http://www.gaudi-ds.com/plochki-za-banya, испанско производство 25х40 . Обадихме се, дадохме размерите на банята и какво искаме и хората ни дадоха предложения веднага. Без да ходим, да се занимаваме, доставиха ги до вкъщи и всичко беше точно.
След като написахте това, 2 дни преди да сте си получихте плочките, дано днес да мислите по същият начин. :) :)
tanq222 написа:
Днес пристигнаха плочките ми за баня.
Най-доброто което може да се намери на нашия пазар като цена качество е http://www.djiamarket.com Внасят висококачествени плочки, гранитогрес , теракот, фаянс и други от Австрия, Германия, Италия и др. Някои неща може да ви се сторят скъпи но качестово, матеряла и изпълнението далече надвишават нашите представи за изработка. Абе много думи за нищо може да си проверите да питате тука http://djiamarket.com/bg/contacts.html
dyodi - специалист
ср юни 07, 2017 8:48 pmivailokrustev написа:
... Някой би ли могъл да ми препоръча производители, които са известни да пазара с качествените си продукти, защото така ще ми е много по-лесно да си избера плочки? Има твърде много модели и ми е доста трудничко, а за мен качеството е водещ фактор.
От всеки производител има плочки с различно качество, като зависи и какво точно качество се търси - при подови плочки за баня е важно доколко има изразен антислип ефект, устойчивост на износване (клас поне ІV да е за подовите) и др. От значение е дали отвътре цветът на плочката е като на повърхността, за да не личи, ако се отчупи парченце, или отгоре е тъмно, а отвътре - бяло. Някои производители се изхитряват да не посочват стойностите на важни параметри, тях ги избягвам. Може да се комбинира качествена подова плочка с подходящ вид фаянс от друга серия, за стенните плочки техническите изисквания са по-малко. Предварително трябва да се реши дали ще се търси матиран или гланцов фаянс, според мене матираните плочки изглеждат по-луксозно, а за пода - противоплъзгащият ефект почти изключва гланца, макар да виждам някакви "хибридни" подови плочки, които са гланцирани, но релефни. Също предварително трябва да се реши дали дизайнът на плочките ще е камък, дърво, цимент, текстил и пр., така по-лесно ще стесните кръга, от който ще трябва да избирате. Препоръчвам също в един момент да се подредят плочките за разглеждане в Интернет по цена, като се започне от най-високата, просто за впечатление на какви плочки се поставя цена от над 100 лв./кв.м и какво се счита за най-добро, не че си струва да се купуват. Аз си купих за банята подови плочки на Del Conca и стенни плочки на Cristacer, но не заради производителя, а заради цвета и другите качества на плочките. От подовите плочки същият производител беше пуснал трето качество на половин цена.
След като си написах мнението, видях, че въпросът е от преди повече от година, но пак го публикувам, защото съм препатила в избирането на плочки, та да си споделя опита, може на някого да е полезен. Вие дано да сте намерили плочки, отговарящи на изискванията Ви.
dyodi - специалист
пет юни 09, 2017 9:00 pmjekasus написа:
Аз пък мразя испански плочки :-D
Евтини, скъпи, суперскъпи - пак ги мразя :-D
Защо така?
jekasus - майстор
dyodi написа:
Защо така?

Имат големи отклонения и в скъпите колекции.
Тук ме спаси начина на реденето на плочки.
Прикачен файл:
IMG_20181126_090502.jpg
IMG_20181126_090502.jpg (71.53 KиБ) Видяна 2839 пъти


Дори простия Кай е по-добре...
Прикачен файл:
DSC00076.JPG
DSC00076.JPG (70.33 KиБ) Видяна 2839 пъти
  • 1
  • 2

Тема "Съвет за избор на плочки" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: