• 1
  • 2
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
TAO313 - помощник
Здравейте, от много време чета форума и търся информация тук, но едва днес се регистрирах за да попитам за малко съвети/насоки относно ремонт който правя.
Проблемите са няколко...
Боя по стените, мазах с нещо на боро... пълна скръб, никакъв ефект. Махане с шпакла и с шкурка р40 на бормашината.
Започнах от това - Изображение и с много мъка го докарах до тук - Изображение
Изображение Изображение
В процеса установих, че има три слоя боя, като последния пада най-трудно.
Тук с контактните мазила, ако се лепят плочките, какъв резултат може да се очаква? Ще падат ли плочките или няма проблеми да се лепи...

Тези тръби които се виждат, искам да ги скрия по някакъв начин, единственото което ми хрумва е с куфар от гипсокартон, тази която остава в банята, мисля да я срежа и с полипропиленова да я вкопая в стената като извода остава. Другата, която продължава, и да я вкопая, май няма да има разлика - Изображение ..... и ще трябва да излиза от куфара и да минава през помещението по някакъв кофти начин :(

Също така за сифона - главната тръба е метална и самият сифон сякаш е без сглобка или е залепен доста добре или пък направо заварен.... Та се чудя как да го сменя, да срежа тръбата директно до сифона и да сложа новия но ме притеснява да не протече.. и си мисля да набутам в металната тръба, 15 - 20 см друга /което не виждам как ще стане без още къртене/и с "нещо" да уплътня.

За тръбата към мивката, май не мога да сложа гумено уплътнение защото самият ъгъл е кофти, за да се измести с около 4 см за да влезе в стената. В "универмагите" не открих нищо което да ми върши работа и затова взех две ъгълчета и го напаснах. То и консултантите не ми предложиха нищо по описанието какво ми трябва. Та с какво мога да уплътня сглобката, че все пак ще е зазидано и искам да е трайно.

Докато къртих около сифона, плочата от мозайка се напука, направих предварително дупки без удар, къртих с голям наклон и миниатюрни парчета но все пак пода "подскачаше" и се получиха пукнатини. Проблем ли ще е за нареждането на плочките или? Не ми се маха цялата мозайка, че после трбва да се пълни с нещо за да има ниво за сифон - сега е на 8 см и наклона на отходната тръба е достатъчно малък.

Това са ми "чуденките" на първо време. Ще се радвам някой ако се включи с каквото и да е предложение...
chapara - майстор
Като гледам банята ти е на тухла с мазилка? Вземи една тесла и изчукай повърхностния слой, после бетонконтакт и шпакловка с лепило.
Подмени всички мръсни тръби до вертикалния канал, имаш възможност за вкопаване по стените. Махни компрометираната мозайка и си направи замазка с наклоните.
Подмени всечки язви в ъгъла за да нямаш после главоболия. Не е добър козметичен ремонт за баня.
TAO313 - помощник
Имаш предвид повърхностния слой на целите цялата площ ли? Доста трудоемко ми се вижда, има ли някаква приставка за бормашината? Търсих в нета но или няма или не търся с правилните думи... Пробвах с телена четка и с шкурка както казах 40ка но изобщо не е лесно свалянето :(
Шпакловката с лепило и след изсъхване - пак лепило за плочките, до колкото те разбирам.
От това което знам и съм прочел, щях направо с лепилото да мажа за плочките, без предварителна шпакловка а само с контакта върху стената и остатъците от боя защото ми писна от шкуренето.
Стените са относително равни, като има малко измятане в рамките на 0,5 <1 см. което мисля, че може да се компенсира лесно с лепилото а и не търся идеалната форма поради "независими причини"...
За тръбите, штранга е метален и свършва на този етаж, като на долния няма излаз за него а е в някаква ниша, ако го срежа по ниско от нивото на пода и после го затворя при мен с пода, как ти звучи?
Тръбите на парното ще ги вкопая в стената... и пак ме притеснява това, че отново съм в тази ниша и ако тече...
Малко ме затруднява и запълването на дупката която ще остане "надолу"...

Извинявам се за дългите постове, опитвам се да опиша затрудненията си по обстойно :cool:

П.С. Днес дойде един "майстор" да погледне и да си каже цената, изглеждаше ми сериозен без да се превзема и т.н., за съжаление еми надхвърля бюджета, но пък каза, че може да се сложи гипсокартон директно на стените без "скеле".
Това добра идея ли е и мога ли така да процедирам.
chapara - майстор
Приспособления:
https://www.youtube.com/results?search_ ... 0%BD%D1%8B
Шпакловката с лепило и след изсъхване - пак лепило за плочките, до колкото те разбирам.
Да.
За тръбите, штранга е метален и свършва на този етаж, като на долния няма излаз за него а е в някаква ниша, ако го срежа по ниско от нивото на пода и после го затворя при мен с пода, как ти звучи?
Тръбите на парното ще ги вкопая в стената... и пак ме притеснява това, че отново съм в тази ниша и ако тече...
По добре в нишата , от колкото в пода.
Малко ме затруднява и запълването на дупката която ще остане "надолу"
Ти до там го докарай.
, че може да се сложи гипсокартон директно на стените без "скеле".
Това добра идея ли е и мога ли така да процедирам.
За мен е лоша идея, а без бюджет нещата не стават, или с много компромиси. :idea:

Мръсния канал трябва да завършва с отдушник в подпокривното пространство!!!
TAO313 - помощник
Лепенето и конструкцията няма да имат голяма разлика в цената така или иначе.
За отдушника знам, но ще е тегаво да го скрия... все пак това е последен етаж и при правенето на сградата, такова нещо не е предвидено. Всъщност отдушника е направен в моята баня #-o . Ще му сложа някаква тръбичка ф10 ще го вкопая в стената малко, другото ГК ще го покрие и ще го изкарам нагоре, нали няма да е прекалено тънка... мисля, че ще може да засмуква достатъчно въздух.
chapara - майстор
Е, поне фи 32 де, иначе има вероятност да ти взима водата от сифоните и съответно да миришат :wink: :roll:
Rumen Iankov - специалист
Другия вариянт е бургия 12 или 14 .Дупчиш стените като сирене и след това съветите на chapara
TAO313 - помощник
Да не оставам недописана историята, та в крайна сметка бутнах мазилката :-D стана за 3 часа с много почиване без "зор"... ако бях подел тази стратегия от началото.... малко трябва ама на време :oops:
сега е на тухла и така ще се лепне гипсокартона.

За отдушника определено ф32, това ф10 не знам от къде го измилих :D
Тръбите за да се режат е голямо приключение което включва и избиване на дупка в стената на долният етаж, за това отпада, затварям ги с гипсокартонена кутия, но по-големият проблем ми е сифона :( трябва да го удължа малко към средата на банята, и за целта новата тръба ще влезе в старата.
Ф40 мисля, че ще е достатъчно, старата е ф60 метална. Но по магазините не могат да ми дадат добро предложение са какво да уплътня между старата и новата тръба, застъпването може да бъде до около 15 см които искам да напълня с нещо за да не просмуква влага.
muhala - майстор
Относно боята... В една друга тема писах следното.
muhala написа:
evasilev написа:
...
Има ли някакъв инструмент или уред, с който да махна старата боя по-лесно? ...
Малкия флекс и диск за неметал. Един час работа. После пак грунд и шпакловане с мрежа. Този път използвах циментова шпакловка.
Не бих използвал теслата...
Задължително маска на устата/носа и предпазни очила! :partyman:

Изображение

Изображение


image url
TAO313 - помощник
Аз такова ниво докарах и с шкурката.... вярно по-бавно и мъчително. Наистина това е добър вариант, просто не вярвах, че тази боя ще е толкова трудна за премахване а после вече се ядосах достатъчно и изкъртих всичко :проба:

А нещо за запушването на връзката тръба стар към тръба нов сифон :?
  • 1
  • 2

Тема "Насоки за ремонта" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: