Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
Здравейте, търся помощ заради това, което се вижда на прикачените файлове - започна с леко напукване на боята в банята и за дни се стигна до мухъл (поне на такова го правя, не съм професионалист). Явно влагата е пробивала от по-отдавна, не знам. Цялостно боядисване няма да правя, просто искам да го запуша и да спре навлажняването. Не ми се искаше на своя глава да рискувам да вземам решение, за пръв път виждам такова нещо, затова се консултирам тук :)

Прикачен файл

баня 2.jpg
баня 2.jpg (45.79 KиБ) Видяна 1406 пъти

Прикачен файл

баня 1.jpg
баня 1.jpg (89.2 KиБ) Видяна 1406 пъти
preslav - майстор
Според мен влагата идва не от самото помещение. Трябва да се открие източника, да се ликвидира и чак тогава да се грундира и боядиса.
jekasus - майстор
preslav написа:
Според мен влагата идва не от самото помещение.
Като смени слушалката и шлаух - ще се оправи.
preslav - майстор
jekasus написа:
preslav написа:
Според мен влагата идва не от самото помещение.
Като смени слушалката и шлаух - ще се оправи.
Може, ама то за това се казва и показва всичко, а не аз да гадая какъв е онзи ингирлек на стената.
nikolovvd - майстор
Сложи още един ред плочки и повече няма да имаш проблеми от този род. :)
шоп - майстор
На мен ми прилича на теч от водопроводни тръби в дълбочина. Вижда се, че е високо ( височина около 1,6-1.8 м)

Дано не съм прав, защото освен пребоядисване, шпакловане ще трябва и яко къртене.

От тези снимки-толкоз.
Успехи!
Редно е да уточня, че банята не е ремонтирана май... никога. Поне като се преместих там преди 10-ина години си беше все с тая боя. Преди месец се появи малка пукнатина в боята, без влага, като от старост или нещо подобно. Сякаш влагата от къпане и миене тогава влезе отвън навътре, а не от тръбата - навън. Затова се надявам, че само да се "запуши" отвън ще е достатъчно. Нямам впечатление, че има проблем с тръба. И все пак нямам опит с баня и затова опирам до този форум. Да не мацна нещо, което след месец да окапе от влагата от душа...

Тема "Паднала боя в банята" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: