Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
loudidd - напреднал
Здравейте :)


Мисля какво осветление да сложа в душ-кабината, която изграждаме в банята, тя ще е с размери 1,20х1,20 и ще е отделена от другата част на банята със стъклена врата...

Съответно чудя се какво осветление да сложа на тавана на душ-кабината... Нямам разстояние за лунички (подходящите с IP над 65 са 10см високи с крушката)... Аз имам 3-4см. между гипсокартона и бетона отгоре...


Мисля да слагам това, но се чудя колко от тези ще ми трябват, за да осветя нормално душ-кабната 1,20х1,20х2,20?


Ако имате и други предложения какво да сложа на тавана над душа, добре дошли и благодаря :)
Аз купих едни лед лунички за баня които са не по-високи от 4-5 см, от електромаркет... чак 10 см. може би не търсиш на подходящото място..
ni1986 - напреднал
Огледай се за LED панели - те са с височина от 25 до 36 мм. А относно осветеността за душ кабина с площ 1,5 м2 едно тяло с мощност 6 W ще ти свърши работа.
dikata1975 - специалист
И аз съм се замислил за това.Тези съм загледал http://www.automotodar.com/dnevni-led-s ... ticle768bg
loudidd - напреднал
ni1986 написа:
Огледай се за LED панели - те са с височина от 25 до 36 мм. А относно осветеността за душ кабина с площ 1,5 м2 едно тяло с мощност 6 W ще ти свърши работа.
Вероятно имате предвид подобни на този? Притеснява ме нивото на влагозащита, а ще стои точно над душа, дали е ок...


Иначе ако наистина ми трябват 6W и слагам от малките спотчета, посочени в първия пост, които са х 0,24W, трябва да сложа 30 в таван от 1,5кв.м., за да ми е нормално светло?! #-o
ni1986 - напреднал
Има панели с клас на влагоустойчивост подходящи за баня. Иначе посочените от вас диодчета ще ви трябват около 23 броя.

Тема "Осветление над душ-зоната?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: