Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
hyankov83 - напреднал
Здравейте,

Стана една работа в банята... дет не ти е работа както се казва. Счупи се едната врата на душ-кабината.

Проблема е че не знам нито какъв е 'модела' на душ кабината (може и да няма такъв), нито знам на кой да се обадя. Дайте акъл моля ви, какви са ми вариантите? Предполагам че няма да намеря на готово точно същото стъкло като размер и форма. Можете ли да препоръчате фирма изпълняващи поръчки?

Бонус - снимки

Изображение

Изображение
plamen6703 - майстор
Като бонус може и локацията си да споделиш, че да ти е по-близко с остъкляването :)
hyankov83 - напреднал
Извинявам се - София.
jekasus - майстор
Лепенка на производителя на горната или долната дъга нямаш ли?
По снимките ми мяза на "Fayans"...
hyankov83 - напреднал
jekasus написа:
Лепенка на производителя на горната или долната дъга нямаш ли?
По снимките ми мяза на "Fayans"...
На коритото пише "Vidima", това е всичко
chapara - майстор
Твоята работа "плаче" за нов параван, и по кротко в баните :-D :? :-D
hyankov83 - напреднал
Днес отидох в магазина от който е била купена кабината (не от мен) - казаха ми просто да забравя и ме посъветваха направо нова да си взема (270-320лв). Притеснява ме че може да не съвпаднат дупките за винтовете, а не ми се дупчат нови ...

Говорих и с една фирма която изработва стъкла, искат ми около 220лв за изработка и 120лв за демонтаж (на здравото, за да го ползват за мостра), доставка и монтаж ...

Изобщо ... иде ми да се гръмна.

А иначе причината за това събитие далеч не е толкова романтична ;)
Гост - специалист
Няма да плащаш за демонтаж- аз като гледам- си го демонтирал сам ;-)
Не са ти останали много добри варианти- явно ще купуваш нова кабина. И ще имаш нонус- поддушово корито за резерва ;-)
Ако не съвпадат отворите на стъклото от новата душ- кабина това е проблем, тъй като нови няма как да направиш- стъклото е закалено. Но ако закупиш точно същата душ- кабина вероятността да се различават отворите в стъклата е много малка.
EDI - майстор
Вземи си поликарбонат, ако има такава дебелина и си гледай рахата.
hyankov83 - напреднал
EDI написа:
Вземи си поликарбонат, ако има такава дебелина и си гледай рахата.
Стъклото е обло ... как да го изкривя :) Трябва да му се направят и дупки за ръкохватката ...

Тема "Смяна стъкло на душ кабина" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: