• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
Chefo77 - майстор
Ама ти хареса, нали? :) :)
radius - майстор
Направо положението е Рока Дееба.
Chefo77 - майстор
Да си използвам темата, за да питам - ако фаянсoвите плочки са леко изтумбени (залепени лице в лице краищата дават 3-4 мм разлика), това доколко е проблем при монтажа? Размер 20х30, KAI, първо качество, серия Осака. Не би трябвало да е проблем да ги сменя, дори и с цената на скандал, но все пак да попитам преди това ...
jekasus - майстор
Те всички са изтумбени, тия които не са - там други цени...
Важни са 4 ъгъла на плочката, за да няма "зъби", вътрешен ъгъл, да няма "визуален клин", и външен ъгъл по съща причина.
Тоя проблем присъства единствено при така наречено "паркетно редене", тия кривиндели за 20-40лв за м2 осират цялата работа
Chefo77 - майстор
Визията не ме притеснява, те са за втората тоалетна и пералното и от тях ще се вижда малка част, а и лека тумба ще стои като ефект. Въпросът е дали няма да пречи на реденето. Стандартно навсякъде, нищо изгъзено.
Другите са ми на Керос и не съм забелязал да са криви. Тези уж български, уж първокачествени, а и с по-малък размер ...
kozl - майстор
Леле това ме подсети за следния случай:
Пак такива плочки дека като ги сбереш една с друга с лице и става като люлка клатушка. Момчето се старае, изравнява ъгли, води ги по мастара в гърбиците, ред над ред, аве получава се нещо като юрган, но на мен ми аресва, обаче ети на собственика. Леко почерпен гепва един алуминиев мастар, настъпва го в най долната плочка и с ходилато го притиска към вертикалата - в най долната плочка по вертикалата. В края на мастара - горе, разликата набра сантиметри. Масторчето беше наритано и изгонено. Все пак правото е на страната на клиента, въпреки, че гърбавите плочки си бяха негова доставка :shock:
jekasus - майстор
kozl написа:
Все пак правото е на страната на клиента
Няма такова нещо в строителство. Не сме ресторант.
chapara - майстор
Точно, има си допуски по БДС, че не го е запелющил с мастара майсторчето. :axe:
kozl - майстор
jekasus написа:
kozl написа:
Все пак правото е на страната на клиента
Няма такова нещо в строителство. Не сме ресторант.
Има как да няма, но истината е в една народна мъдрост - "Правото е на страната на по-силния".
Chefo77 - майстор
Е в случая аз съм клиента, и затова споделям какво не ме притеснява. Дори на мазача му казах разминаването в двете равнини в банята да го направят по лек диагонал, не ми пречи, че не е хоризонтално. Ей, като ревна тоя циганин - "Как, мен ще ме е срам да кажа, че аз съм го правил"... Едната стена леко легнала (то беше покъртително криво, не е истина колко мазане имаше) и пак - там ще е бойлера, никой няма да види, че плочките не са правоъгълни, и пак рев... Аз приемам, циганина 2 мм навътре в средата на мастара не. Шах.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Тема "Моноблок Interceramic" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: