• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
chapara - майстор
Така е, и........?. :?
Chefo77 - майстор
Е какво "И", аз ако пусна смесена вода до дъската, ще я пусна и до шлауха :)
Смесител за кухня, само керамична глава и дъълъг чучур. Махам чучура (3/4), преходник към 1/2 и на него - шлауха. Ама ме мързи нещо :lol: :lol: :lol:
chapara - майстор
Ииии, после около нуЖника винаги мокро :-D Дори не знаеш как елегантно се захранва, дамско и общо миене, да попитам сядал ли си някога на такава седалка :?:
Chefo77 - майстор
За сядане съм сядал, но дали съм го използвал по предназначение - не.
Въпреки това му трябва топла вода, за да е подмиването приятен процес. :wink:
lov - майстор
Имах и аз същата дилема да захранвам с топла и студена вода че даже бях и нагласил и термосмесители за тази цел и на края се отказах. В случая на изхода щеше да ми трябва само един кран. Отказах се да го реализирам по две причини. Първата е на всякъде където съм виждал си е само на студена вода. И честно казано по не на мен не ми пречи дори да е ледена А и друг да се оплаква не съм чул. Второто е че докато дойде топлата вода до там ще ти се изчака чакалото. :lol: Дебита е малък и докато се източи пак ще трябва да правиш разни гимнастики. И на двете бани ги реализирах с кран тетка. На едната го захванах направо на изхода от стената а на другата на входа към казанчето. Така се получи че кранчето е на една ръка разстояния като си седнал.
Съжалявам че снимките са с лошо качество но снимах с телефона баш на финала а и ги изрязах от по голяма снимка за да се види уж по добре.

Прикачен файл

IMG_20171115_224112.jpg

Прикачен файл

IMG_20171115_224042.jpg
Chefo77 - майстор
Аз студена вода мога да вържа за минути, един тройник на изхода за моноблока, едно кранче с плавно въртене и съм готов за по-малко от 40 лева. Но жената се оплака, че във втората тоалетна не И допада, че е студена водата. Та затова викам да взема да пусна топла, нали, гевезелък :)
А иначе аз където съм виждал, са все предварително замислени, най-често вградени и са си с топла и студена вода...
wanderer - специалист
топлата си е топла. студена става горе доло за лятото, но за зимата...мне, ника не е приятно. ти атрибутите си да не си ги намерил на пътя? казвам го от позицията на ползвател и на двата варианта. откак има топла, просто другата тоалетна само със студена я ползвам само за пикане. аз имам 4-5 м тръбен път до дюзата, но не ми се струва да съм чакал много, пък и винаги можеш да си пуснеш малко по рано водата, и докато си свършиш работата да е тамън готова. въпрос на тренировка.
lov - майстор
Чефо имам пуснати тръби и аз. Баните ги завърших завчера. Имам и термо смесителите дори и в повече защото ще се монтират и на изхода на бойлерите за да няма опасност от попарване ако на някой кран по мивки или душове тръгне много гореща вода. Така ми стоят купувал съм ги преди две години за там. Лесни са за връзване защото можеш да ги скриеш на всякъде и ти трябва един кран само на неговия изход. Но докато дойде топлата вода от бойлера си трябва яко чакане при условие че тръбния път на едното е само 5-6 метра. И какво правиш докато дойде. Дюзата пикае на горе и ако станеш всичката вода се излива на пода. Нито преди да седнеш да я източиш нито след това. Така че на кикирицата пак ще им се наложи все да е на студено. :lol:
Бе то на жени няма угодия. :-D
Мислих го дори да слагам втори термо вентил и да правя бай пас към мръсния канал и да се източва в канала и после да прехвърля. Но да вкарам още една камара пари за разни екстри и да им пиша инструкции, че като развиеш крана и трябва да чакаш да тръгне докато се източи студената не си е работа. Айде да бягат и да се подмиват с джезвето като искат да им е топло. :lol:
Chefo77 - майстор
Е оня да не е прост, аз затова искам допълнителен душ, не чучур, който пръска в точката и щеш-не щеш си обахърен :) :) Иначе щях да си взема моноблок с бидетна арматура. Душа го пускаш, насочваш го докато се стопли към вътрешността на чинията и като стане топло - рахат на гъзягата :)
Утре вземам смесителя, нещо такова, и вързвам отстрани на шкафа.
jekasus - майстор
lov написа:
ще една камара пари
Харесва ми руския вариант за душ-биде - термовентил, електроклапан и възможно/също и възвратни клапани при централно подаване на гор. вода/ малък редуктор за налягане .
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "Моноблок Interceramic" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: