• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
EDI - майстор
Съвестен работник имаш.
jekasus - майстор
kozl написа:
но истината е в една народна мъдрост - "Правото е на страната на по-силния".
Тук си прав.
Брадчеда може и да се хвали сам, но ако го похвали фаянсаджия, значи е добър, че сме по-чуствителни към стените, отколкото шпакловчици...
Тия плочки също са криви, ама не са от евтини,мразим туй испанско качество :-D -

Прикачен файл

IMG_0206.JPG

Прикачен файл

IMG_0204.JPG

Прикачен файл

IMG_0201.JPG
Chefo77 - майстор
EDI написа:
Съвестен работник имаш.
Много рядко съм се кефил на това как циганин работи, този е един от случаите. Нулева наглост, няма и помен от прибързаност или да гледа да претупа нещата - просто кеф да ти прави да ти работи в къщата. Знае защо е тук и ти знаеш защо е тук. На мен ми направи добро впечатление още първия ден, когато видях, че е покрил едното кранче (за пералнята) с изолация, за да не го изцапа. Хвърлял на стената мазилка, изцапал прозореца - вика "Дай един парцал да го изчистя, преди да е стегнало".
Определено мисля да заложа на него, когато правя ремонта в кухнята.
Гена, онзиден на един оглед ми се досра от таланта на твой "колега". Плочките от Мартинели, не коментирам качеството им, но може ли на външен ъгъл, на нивото на очите, между тъмносиня и бяла плочки (синя фуга) от едната страна на ъгъла да има 4 мм фуга, от другата - 1? Обличал структурата с плочки, завършил с прави лайсни, защо хоризонталната да не стърчи 2 мм извън ъгъла и да бъде незапилена, та да можеш хубаво да си оставиш кожата по ръбовете? :) Сифонът вграден в две плочки, изрязани П образно, но да не мислиш, че наклона води нататък? :) :) Иначе му отрязал главата. :supz:
jekasus - майстор
Chefo77 написа:
Иначе му отрязал главата.
Ми, да реже, докато може...
В БДС няма изисквания за монтаж на лайсни и подови сифони.
А какво е БДС - никой не знае и се работи основно на някакви неписани правила...
EDI - майстор
БДС в смисъл на задължителен стандарт отдавна няма.Сега са препоръчителни.
kozl - майстор
БДС - EN. Понятие стандарт. Записани са мин. критерии, на които да отговаря продукта.
Задължителни стават, когато се прилагат по нареждане или по споразумение.
За нас "задължително" е когато е предписано, но прилагането е "препоръчително".
Те за тва стандартите у Циганария могат да са едновременно и задължителни и препоръчителни :wink:
Chefo77 - майстор
Пууу, преди малко за сефте се изкъпахме (и не само) с жената в новата баня. Голям кеф :)
Не мога да свържа тоалетната чиния към отходната канализация, че гофрата малко твърда и не иска да поема малкото разстояние до канала, има да натегна две мокрещи връзки, но кефът е голям. Ааа, и защо да не счупя мивката от шкафмивката, та трябваше да играе поксипола докато намеря същата :lol: :lol: :lol:
С гордост мога да заявя, че отходното ВиК го направих почти сам, за стеничката от картон ми помогна приятел, но предстенната обшивка на две стени, монтажа на вратата, ел частта и всички последващи монтажи - на бойлера, душсистемата, моноблока, шкафа (сглобяване и монтаж) с всичко покрай него, огледало, лампи и какво ли още не, ги направих в духа на форума. Чак се чудя колко съм кадърен :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Chefo77 - майстор
Пичове, дайте идея с какво мога да укрепят моноблока, за да няма дори и леки движения накъдето и да е. Монтиран е с комплекта, който е в окомплектовката - Г-образните планки, фиксирани за пода и после моноблока фиксиран към тях. Пак има леко клатене. Това, което ми идва на акъла, е някаква какичка и здраво силикон (така или иначе последният ще го има, за да не влиза вода отдолу.
chapara - майстор
Изображение

без какичката :-D
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "Моноблок Interceramic" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: