Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
root666 - специалист
В тоалетната съм оставил отсрани на тоалетната чиния изводи за смесител за подмиване със слушалка. Сега ми дойде идеята да сложа смесител с термоглава, но единия извод е много близо до стената и няма да се побере. Ако поставя смесителя вертикално вместо хоризонтално, дали ще работи коректно?




Изображение
lov - майстор
Да ще работи ако и да го сложиш с главата на долу.
chapara - майстор
Ако изводите са фиксирани в стената и плочките :? как ще стане този вертикален монтаж :shock: :shock: :shock:
root666 - специалист
Не са фиксирани още изводите. Колко см да смятам след най стърчащата тръба за конструкцията и гипсокартона, да ми излязат на нула с плочките изводите?


Изображение
jekasus - майстор
Добре си ти, аз пък режа отвори в газобетона, че да монтирам смесител...
Прикачен файл:
IMG_0128.JPG
root666 написа:
Колко см да смятам след най стърчащата тръба за конструкцията и гипсокартона, да ми излязат на нула с плочките изводите?
Забрави за този вариант - тези изводи, които специално за гипскартон няма начин да се изкарат на едно ниво с плочките. Други не стават, има варианти, но не стават...
Заложи на минимум 20мм удължители/месингови -хромирани или не, по-евтини поцинковани не ги поглеждай./ Периферията на отвора ще е по-малък с сравнение с този за ппр извод и шанса да виждаш дупката около розетката на смесителя е по-малък - не се знае, кой ще шлепа плочките :-D

Тема "Смесител с термоглава" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: