Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
Не съм го оправил,че нямам време и съм постоянно на работа...На пружини е видях ги,трябва да ги развия или някакси се откачат
zz_stefanov - майстор
Развиваш цилиндрите докрай (не гайките от стената). Куките няма как да паднат. След това по лесно се откачат куките от конзолата. Куките са пъхнати в едни отвори на конзолата.
Днес най-сетне имах време и свалих въпросната конзола от пружините и намерих проблема :
http://imgur.com/fkAWODk

Счупено е и от там тече водата.Какво е това,мога ли да си го купя отнякъде и да си го сменя самичък ... :D Наистина не ми се иска да викам водопроводчик за такова нещо и тепърва ми се развали и баеркасата и нея трябва да отварям някак си :D
zz_stefanov - майстор
Това е сифон с тапа която се управлява от батерията. Ако не ползваш тази функция, слагай обикновен сифон с гофер. Струва левчета. Гледай размера който се вкарва в маншона да е същия и си направи един "S" с гофера, така че да се получи водна тапа за да не мирише от канала. Някои от гоферите имат специални скобички за оформяне и придържане на S'а.
Значи трябва да го сменя цялото...дали ще се справя много сложно ми изглежда
:-D
jekasus - майстор
zz_stefanov написа:
Това е сифон с тапа която се управлява от батерията. Ако не ползваш тази функция
Кой я ползва изобщо...
Ако не влиза в комплект с батерия, дори няма да се замислям да монтирам това нещо.
TodorPetkov7 написа:
дали ще се справя много сложно ми изглежда
Кръстата отвертка ти трябва да закрепиш един лост към друг, за другого - ако можеш да навиеш с ръце гайка на шпилка - значи ще се справиш.
kozl - майстор
Тоя сифон го държи един болт. Болта се развива от горната страна на умивалника в центъра на цедката (там откъдето идтича водата от умевалника към канала). Болта се развива с отвертка, но дали е звезда или права или шестостен, ти трябва да прецениш. Аз съм срещал и трите комбинации. Снимания сифон е с отклонение за пералня, което не ползваш. Значи може да купиш сифон без отклонение. Важен е диаметъра на тръбата, която се мушка в канала на стената. Там трябва да има и уплътнение, което също е желателно да смениш ако е загубило еластичност. Ако няма уплътнение, в зависимост от луфта със силикон, но предварително контактните повърхности трябва да се изчистят много добре.
Поради туй що на пазара битуват сифони, котито са комлектовани с ръждясващи болтове или цедки може да ползваш тези, кото са в момента ака не са ръждясали. Обаче болтовете може и да не съвпаднат по диаметър и дължина.
Късмет.
zz_stefanov - майстор
Точно този сифон не го държи централен болт, двете цилиндрични части се навиват една в друга. Развиват се като се върти долната част, може да се наложи контрирането на горната с някакъв инструмент, след като се махне тапата. Новия най вероятно ще е с централен болт.
kozl - майстор
Изглежда е така. Все пак нещо не се ориентирам по снимките особено като ги разглеждам от телефон. На по-голям формат личи лостова система за тапа на входа, което значи, че сифона не е с разклонител, както съм възприел първия път като отворих снимката.
По-горе вече има предложение за метален адаптор и ако съвпадне резбата може да се ползва и старото гофре.
Ако се откаже от лостовата система: - както вече писах за сифоните с болт :roll:

Тема "Мивка в банята" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: