Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
Здравейте ! Малко съм скаран с ремонтите , но се уча каквото мога да си го оправям самичък.Искам да попитам на мивката в банята някъде под нея тече вода.Не съм проследил още дали е от сифона или от някъде другаде.Въпроса ми е мога ли с някакъв силикон или нещо подобно ако намеря теча да го запуша? :-D :-D
Принципно, ама само принципно може. На практика намери източника на теча и тогава ще го умуваме.
Кога тече, винаги или само когато се пусне водата, каква ти е батерията - стояща или стенна. Каква вода тече чиста или мръсна, щото може и да тече мръсна идваща от другаде понеже каналът е запушен. ..... Ако има ботуш отдолу свали го за да се прегледа.
Без да се огледа всичко няма да получиш читав отговор. Последното нещо което бих хванал е силикона за да си реша проблема с ВиК :)
Ами тръбата ми е затворена отдолу.Тече само когато пусна водата и тече чиста вода.Подлизва от едно място не много видях го къде е
Ми покажи къде е, иначе не става. Дай снимка, не бъди скръндза :)
от kozl » пон авг 07, 2017 7:36 am
Ако си намислил да силиконираш
Изображение
конзолата под мивката, теча нямя дя спреш. Ще го преместиш другаде.
Последна промяна от kozl на пон авг 07, 2017 8:05 pm, променено общо 1 път.
http://www.img-share.eu/f/images/404/IMG_20170807_1809186SJUBM6_sredna.jpg

Линк към снимката,благодаря на всички за отделеното ми внимание
Това, дето си снимал се нарича полуконзола. Тя се сваля. На снимката не се вижда как, понеже си снимал само долния край. Знам за 2 варианта - единия на винтове с дюбели, втория на едни пружини горе странично в задния край. Като се свали под нея трябва да има сифон, който отвежда водата към канала в стената. В сифона трябва да се търси и отстрани теча.
Още ли не си го оправил.
Струва ми се че тая конзола е на пружини. Това го откачам и закачам опипом, но тежи и ти препоръчвам да си намериш помощник, за да го придържа докато го откачаш. На пружините има едни цилиндри които като се въртят се освобождава дължина на пружината и дава възможност да се откачат куките.
След това ще го бистрим вътре :)
Ако е на пружини:
Изображение
Тази пластмаса се върти за да охлабя. После куките - долу ляво на снимката се вадят от отворите. Виж на тази инструкция последната снимка на стр. 2 http://www.fayans.bg/indexdetails_file_download.php?elem_id=284

Ако е на дюбели с винтове - ще ги видиш - горе към стената:
Изображение
Последна промяна от iliya_i на пон авг 07, 2017 8:25 pm, променено общо 2 пъти.

Включи се в дискусията:

Отговори   Нова тема Абонирай се

Сподели темата:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook:

Имаш нужда от подходящ професионалист за дома?

Върни се в “Баня”