Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
enviro - специалист
Здравейте , макар и малко късно имам няколко въпроса отностно монтирането на моноблок, купих си моноблок на Видима Корона , всичко добре докато не го взех заех се с монтажа казаха ми че трябва да се нивелира за да е равен незнам дали е така но седнах днес да го правя пробих 4 дупки за болтовете намазах го с силикон и го поставих там където беше нужно му сложих ПВЦ камички но с хиляда зора докато ги задържа тъй като се парзаляха и все излизаха навън, накрая ги затиснах с две дрелки и две летвички колкото да не излязат повече и утре като отида да видя какво е станало най много да ми стане лошо. :D въпросите ми са следните дали беше нужно да се нивелира защото ако утре не ми хареса може да го изчистя този силикон и да го сложа директно на плочките. Искам да питам още нещо гледам че повечето хора казанчетата им са залепени за стената но аз нямам тази възможност тъй като дори и да го доближа казанчето е под конос и това означава че долната част седи залепена но на горе се отдалечава от стената това дали би било проблем че няма да е до стената а на около 7 см от нея

Прикачен файл

IMG_2268.JPG

Прикачен файл

IMG_2267.JPG

Прикачен файл

IMG_2315.JPG
шоп - майстор
@enviro,
1 Да, трябва да нивелирате моноблока.
2 Относно разстоянието за монтаж на моноблока до задната страна, всичко зависи от конктеритата и мястото. Ако сте притеснени от към размери го доближете максимално до стената, но в този случай рискувате затруднено почистване. Ако мястото не Ви притеснява, може да монтирате както Ви хареса от към визуална и хигииенична гледна точка.


П.П. Много ми беше трудно да разбера въпросите Ви от вашите две изречения и с куп правописни и пунктоационни грешки :roll:
enviro - специалист
Да така, е сега като се загледах има доста грешки. :D но сутринта от 6 на работа до 21:00 и от там път докато се пребера и захвана с моноблока и стана 2 часа нямах вече сили и съм пообъркал доста, за което се извинявам. :D. И днес с нетърпение чакам отново да свърша и да видя какво се е получило, дали съм се оакал качествено с извинение. :D Благодаря за отговора
Моето мнение е че, няма нужда да се нивелира(да, може би като е нивелиран ще изглежда най-добре), важно е визуално да не дразни окото. Слагаш го директно на пода и ако е добре го монтираш. Проблем е ако пода е направен с прекалено голям наклон. Аз съм имал случай самият моноблок е дефектен и излят накриво.
  enviro - специалист
=D> Благодаря Ви, само сега с някое макетно ножче на места ще се наложи да изрежа силикона ,тъй като когато съм го оставил да лежи върху камичките леко се е изместило и е изплюло още силикон който ще трябва внимателно да изрежа. Днес имах и проблеми с казанчето когато монтирах, водата преливаше през чашката която е под бутоните, но се справих и с него. Може и да се наложи да го свалям защото ми се струва че сълзи през шпилките който минават от казанчето към чинията където се хващат, но ще го видя следващия път :?

Прикачен файл

IMG_2361.JPG

Прикачен файл

IMG_2362.JPG
jekasus - майстор
enviro написа:
Може и да се наложи да го свалям защото ми се струва че сълзи през шпилките който минават от казанчето към чинията където се хващат
Шпилките трябва да се затягат к казанчето с шайби и гайки отделно и тогава к към цукалото, но в комплекта не винаги има още две гайки и шайби - дребна инженерна грешка на производителя... Но от другата, менагерска страна 50 ст.не са малко на един цукал...
enviro - специалист
Значи от вътрешната страна на казанчето откъдето влиза шпилката има гумичка и над нея шайба, от другата страна външната на казанчето има шайба и гайка затегнах ги но незнам колко щот ме е страх да не вземе да се пукне казанчето. :D

Тема "Въпрос относно нивелиране на моноблок" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: