Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
Имам инсталирана "фабрично", т.е. от строителя, лира в банята, която досега не е функционирала. Мисля, че би трябвало да се захранва от газовата инсталация в сградата, която така и не беше завършена и пусната. Сега лирата си седи "за красота", но се чудя дали е възможно да бъде инсталиран към нея нагревател за лира и ако да, какво се изисква да се направи? Снимката по-долу е на лирата преди да се монтира, а линкът е към въпросния нагревател:

http://www.praktiker.bg/bg/Fittings-and-accessories/%D0%9D%D0%90%D0%93%D0%A0%D0%95%D0%92%D0%90%D0%A2%D0%95%D0%9B-%D0%97%D0%90-%D0%9B%D0%98%D0%A0%D0%90-THERMAL-TREND-TT1373-300/p/462972
Прикачен файл:
DSC_3073-1.jpg
DSC_3073-1.jpg (16.75 KиБ) Видяна 110 пъти
milenahot написа:Имам инсталирана "фабрично", т.е. от строителя, лира в банята, която досега не е функционирала. Мисля, че би трябвало да се захранва от газовата инсталация в сградата, която така и не беше завършена и пусната. Сега лирата си седи "за красота", но се чудя дали е възможно да бъде инсталиран към нея нагревател за лира и ако да, какво се изисква да се направи? Снимката по-долу е на лирата преди да се монтира, а линкът е към въпросния нагревател:

http://www.praktiker.bg/bg/Fittings-and-accessories/%D0%9D%D0%90%D0%93%D0%A0%D0%95%D0%92%D0%90%D0%A2%D0%95%D0%9B-%D0%97%D0%90-%D0%9B%D0%98%D0%A0%D0%90-THERMAL-TREND-TT1373-300/p/462972
Изображение

И как лирата се захранва от газовата инсталация :? Може би "фабрично" от строителя :lol:
Нагревателя се монтира отдолу на лирата като се развие това дето е навито и не се вижда на снимката. Лирата се пълни с вода, а от горе трябва да има тапа с дупка за контакт с атмосферата и изравняване на налягането. Понеже водата се изпарява, периодично се проверява нивото и се долива вода, така че нагревателя да не остане на сухо.
Има и нагреватели с терморегулатор, на този не виждам.

Включи се в дискусията:

Отговори   Нова тема Абонирай се

Сподели темата:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook:

Имаш нужда от подходящ професионалист за дома?

Върни се в “Баня”