• 1
  • 2
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
Здравейте, искам да попитам дали е възможно да се разшири отвора за бутона в капака на тоалетното казанче, мисля, че е порцеланово? Ако е възможно, ще бъда благодарен да ми кажете къде в София може да се направи?
jekasus - майстор
Не знам, за какво ти е , но погледни към каменарски цехове - имат си и боркорони, и фрези с водно рязане, по-голям е шанса да не се спука капака...
chapara - майстор
Каква е целта на упражнението?@
Целта е да се разшири сегашния отвор на капака, защото стария механизъм беше с бутон, който се дърпаше на горе. Това е моноблок на доста години и тъй като механизма не работеше както трябва, купих нов с двоен бутон, който се натиска на долу. Следователно бутона е по широк и не влиза в отвора. Иначе всички си работи перфектно. Вариантите са или да купя нов капак със същите размери, не знам дали ще намеря само капак, или да купя ново казанче. Затова реших като най-лесен вариант да проверя дали някъде може да се разшири сегашния отвор.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Да преправиш бутона?
Не, няма да преправям бутона, нито механизма, всичко си работи перфектно. Но новия бутон е по широк от стария, което е нормално. Това го знаех предварително, но не исках повече стария механизъм и реших да сложа нов с двоен бутон. Въпросът е ,че новият бутон не влиза в отвора на стария. Затова питането ми е дали може /а то, че може е ясно, въпросът е къде/ някъде да се разшири стария отвор на капака. Ако не може ще купя нов капак, или цяло казанче ако трябва, но стария механизъм с бутона не го искам и това е.
lov - майстор
Става и на ръка но трябва корона с посипка. Може и да не е диамантена. Остъргваш едно дървено трупче с диаметъра на съществуващия отвор и с дебелина колкото е керамиката там. В место свредлото водач на короната хващаш обло парче желязо. Забравих дървената тапа се пробива в центъра с диаметъра на водача. И на бавни обороти внимателно без много натискане. Хубаво да е на колонна бормашина но може и на стойка за ръчна. Пък ако си уверен в ръцете може и без помощни средства.
На тоалетно казанче не съм се пробвал но на дебела керамична плоча съм го правил защото беше сбъркан размера и трябваше по широк отвор. Даже ползвах корона от комплектите които се продаваха в Лидъла а не нещо супер специално.
radius - майстор
Има и карбидни ножчета за прободен трион, може и с такова да пробваш да го окепазиш :razz:
EDI - майстор
Първо кажи от колко мм на колко мм трябва да се разшири.
  • 1
  • 2

Тема "Пробиване / Разширяване на отвор в капак на казанче" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: