Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
Chefo77 - майстор
Чираче написа:
preslav написа:

Аз до сега не съм забелязал някой да се нуждае от "безплатните" ти съвети, ама няма да ти чупя хатъра, бъди велик!
Тъй де. И аз това казвам. Ама това не пречи да оскубя някой баламурник, ако реши да поиска съвет, оглед или оферта. :lol: :lol: :lol:
Значи според теб е съвсем нормално майсторите вместо да работят, да обикалят по сульо и пульо, за да консултират, оглеждат и оферират, а?
Или изобщо не вдяваш, че разликата между това да напишеш 5 приказки на клавиатурата АКО ЖЕЛАЕШ и това да си разкараш задника до къщата на непознат, за да предложиш как да му решиш проблема, като това е свързано с разходи и време (както вече писах), е от небето до земята? С какво ти си по-важен от децата ми, та вместо да изкарам 20 лева за тях, да използвам времето за да ги заработя, да те консултирам?
Нещо заплатаджийчетата много отворени станаха...
Чираче - майстор
Няма да отговарям на провокации :lol: Може, но срещу заплащане. 20 лв. По банков път. :?
Chefo77 - майстор
Защо провокации, адаш - нещо грешно ли питам? Ако ти се разпознаваш в нагляра, проблемът си е твой, аз не съм казвал такова нещо. Надявам се разбираш, че като пиша "ти", нямам предвид конкретно теб.
На адвоката плаща ли му се за консултацията, без значение дали ще ти води делото? Защо да не се плаща и на хората, които преглеждат "делото" на банята ти и предлагат разрешение?
Чираче - майстор
Не питаш грешно, но разбираш нещата едностранчиво.

Когато някой инвеститор има нужда от свършване на определена работа, обявява това публично. Всеки желаещ да участва ЗАКУПУВА тръжна документация от инвеститора, прави анализи и преценки, и обявява своята оферта. За участие в търга заплаща депозит, който НЕ СЕ ВРЪЩА при загуба на търга.

Това е нормалната ситуация.

Имаш време да проучиш и осмислиш. Лека вечер.
Chefo77 - майстор
Само че инвеститора гони най-добрата цена, която много рядко кореспондира с каквото и да е качество. Ти като си правиш банята, пускаш ли обществена поръчка? И само от ниската цена ли се водиш? Май да, а?
Не знам кой има време да осмисли нещата, този който живее в този бизнес, или другия, който е свикнал на авансчето и заплатката :wink:
chapara - майстор
Чираче написа:

А можеш ли да посочиш примерна средна цена някаква за оглед и оферта? Вероятно НЕ.
Технология на строителството и ценообразуване на С.М.Р. се изучават в У.А.С.Г., където съм завършил. Тоест имам права да изготвям детайли, оферти и ценообразуване, дали на теб и кака Мара ще Ви харесат е въпрос на възможности, а изпълнението е въпрос на мое желание :!: :-D :lol:
iliya_i - майстор
Тук малко си изостанал с информацията по Закона за обществените поръчки:
Чираче написа:
Не питаш грешно, но разбираш нещата едностранчиво.

Когато някой инвеститор има нужда от свършване на определена работа, обявява това публично. - само ако е държавно или общинско предприятие, секторен възложител (енергетика, водоснабдяване, мини и т.н). Частните инвеститори извън тези групи - НЕ
Всеки желаещ да участва ЗАКУПУВА тръжна документация от инвеститора (от около 5 години тръжната документация не се закупува - публикува се за безплатно сваляне в интернет профила на Възложителя), прави анализи и преценки, и обявява своята оферта. За участие в търга заплаща депозит (депозит за участие няма от около 2 години, има само депозит за качествено изпълнение, който се внася от спечелилия, преди сключване на договор), който НЕ СЕ ВРЪЩА при загуба на търга - (винаги се е връщал! Независимо дали губиш или печелиш търга. А печелившия внасяше нов депозит за добро изпълнение).

Това е нормалната ситуация.

Имаш време да проучиш и осмислиш. Лека вечер.
:drinkers:

Тема "Въпрос за ценообразуване" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: