Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
BlackBox - специалист
chapara написа:
Ми неговото е на 6,5 кВ ако не се лъжа, май има разлика :?
Това е нагревател за мивка. Правят ги макс 3 киловата.
ivan1212 - помощник
Пиша това, което писах в една стара тема при предишното спиране на ТЕЦ-а:
Вече една седмица сме с проточен Елдом 3.5 кВ (за кухня) и с разклонител 3х2.5мм2. Да, не е като на ТЕЦ или голям бойлер, но си е съвсем прилично. Само не трябва да използвате душа/слушалката, а да се къпете само с маркуч и да не държите твърде много на силната струя. Едно време в студентски град сме карали по 25-30 дни на кофа и бързовар все пак. За 10 дни ей сега ще купувам обемен бойлер и ще търся майстор да ми извежда кабел от таблото. Единствено за сигурността имах леки притеснения, но за щастие, и с помощ от форуми, всичко е повече от наред.
Преди около месец пак ни спираха водата заради авария за 2-3 дни. През лятото студената вода е доста по-топла, бойлера няма чак толкова работа за затопляне и следователно има повечко налягане. Пак без слушалка се къпем, но за една седмица ще го преживеем. Внимаваш да имаш винаги студена вода в бойлера, за да не изгори и си супер.
PetyrVeliki - специалист
chapara написа:
ТЪ, на колко киловата :?
3KW е това, което купих. Много си играх да го монтирам, накрая успях, слушалката от душа я завивам на самия бойлер и ползвам неговата слушалка. Още не съм го включвал в тока.
Обаче пак ми се струва, че (може да) има проблеми ...

1. Като пусна водата през него и започва да тече вода от мястото, където слушалката се завива на него ... от входа му тоест. Има си гумено уплътнение, то не е спукано, но въпреки това ... ще ходя да го гледам след малко пак.

2. Слушалката на душа, която влиза в бойлерчето, ще издържи ли 6-те атмосфери, които ще се създадат? ... защото ми се струва че няма :?

3. Самият бойлер си има "кранче" под формата на дръжка, която се върти на две посоки, и така по средата е неутрално и вода през него не тече, на едната страна е за студена вода и на другата е за топла. И когато го завъртя на някъде - тогава минава вода през него, а като го върна в средата - водата спира.

И се чудя как точно трябва да се използва. Да стои постоянно включено в тока и постоянно под налягане? ... Или включено само в тока и никакво налягане на входа му, и само като ще го ползвам - тогава пускам вода на входа му и вече отварям кранчето, за да започне да грее и да го ползвам ... ?
chapara - майстор
PetyrVeliki написа:
chapara написа:
ТЪ, на колко киловата :?
3KW е това, което купих. Много си играх да го монтирам, накрая успях, слушалката от душа я завивам на самия бойлер и ползвам неговата слушалка. Още не съм го включвал в тока.
Обаче пак ми се струва, че (може да) има проблеми ...

1. Като пусна водата през него и започва да тече вода от мястото, където слушалката се завива на него ... от входа му тоест. Има си гумено уплътнение, то не е спукано, но въпреки това ... ще ходя да го гледам след малко пак.

Не трябва да тече, нещо бъркаш :!: А къде си е неговия душ??

2. Слушалката на душа, която влиза в бойлерчето, ще издържи ли 6-те атмосфери, които ще се създадат? ... защото ми се струва че няма :? Ще,ще :wink:

3. Самият бойлер си има "кранче" под формата на дръжка, която се върти на две посоки, и така по средата е неутрално и вода през него не тече, на едната страна е за студена вода и на другата е за топла. И когато го завъртя на някъде - тогава минава вода през него, а като го върна в средата - водата спира.

И се чудя как точно трябва да се използва. Да стои постоянно включено в тока и постоянно под налягане?Да, и ако нещо ще се изключва , то това е тока, в никакъв случай без налягане и вода. ... Или включено само в тока и никакво налягане на входа му, и само като ще го ползвам - тогава пускам вода на входа му и вече отварям кранчето, за да започне да грее и да го ползвам ... ?Така ще имаш уникалната възможност да го гръмнеш, независимо че нагревателя се задейства от налягането на водата. Преди да го включиш в ел. захранването го обезвъздуши, т.е. пусни първо водата. Бе то няма ли упътване там с него???
PetyrVeliki - специалист
chapara написа:
Не трябва да тече, нещо бъркаш :!: А къде си е неговия душ??
Прав беше, бях сложил ей тази малка цедка/решетка/каквото-и-да-е ... и явно заради нея не се уплътняваше слушалката на входа:
Изображение
Такива съм виждал само на чучури на чешми, не знам защо съм решил че трябва да е на входа. #-o ... но като я махнах - всичко е наред. Сега като пусна водата - няма проблеми. От кранчето на бойлерчето определям дали да тече от неговата си слушалка или не.

Иначе - упътване има, ама все едно баба ми го е превеждала на английски :D ... (а тя не знае Английски ;) ...)

И накрая да попитам - тази дупчица, до извода на кабела, за какво е ? ...
Изображение
jekasus - майстор
PetyrVeliki написа:
И накрая да попитам - тази дупчица, до извода на кабела, за какво е ?
Понеже не съм пипал тая екзотика...
Това е за отцеждане на водата, която е се събрала вътре в корпуса на туй бойлерче.
Подобни отвори има и в вградени смесители.
PetyrVeliki - специалист
Привет,

Ето крайния резултат :)
Банята е разделена на две от преграда и на нея съм го окачил бойлера. Слушалката точно стига до него. Скобите, с които съм го хванал са затегнати здраво и той не "мърда" изобщо.

Снимка отпред:
Изображение

Снимка отдолу:
Изображение

От другата страна на преградата, където е контакта:
Изображение

===

Може да не е много красиво, но поне е лесно да се разглоби и прибере ... до другия ремонт на ТЕЦ-а :) ... когато тогава ще е пак така лесно да се сглоби и монтира :)

Още не съм го включвал в тока, само пусках водата през него ...
(и все ме е страх да не стане някое късо съединение и някой да го удари тока ... :? ...)
BlackBox - специалист
Момче, ти не си добре. Взе си такова за 50лв, като за още 40 отгоре щеше да вземеш 50 литров бойлер или нормален проточен. Това нещо е за кухни, не за влажни помещения.
PetyrVeliki - специалист
BlackBox написа:
Момче, ти не си добре. Взе си такова за 50лв, като за още 40 отгоре щеше да вземеш 50 литров бойлер или нормален проточен. Това нещо е за кухни, не за влажни помещения.
И трябваше да се кърти половината апартамент или да ми отеснее банята наполовина ... за 5 дена в годината ... :?:
BlackBox - специалист
PetyrVeliki написа:
И трябваше да се кърти половината апартамент или да ми отеснее банята наполовина ... за 5 дена в годината ... :?:
Утре може вашият блок да реши, че повече не иска топла вода и парно. Да те видим как зимата ще се къпеш с това.
Щото лятото топла вода въобще не ти трябва, вън е топло.

Тема "Малък проточен бойлер за баня" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: