Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
rado_ev - специалист
[
В наредбата пише, че при нови инсталации и при реконструкции и обновявания, се полага 3/5 проводна инсталация.От тук вече първия ти въпрос отпада.
Относно втория въпрос. ПЕН се разделя на ПЕ и Н, като Н се захранва от ПЕН, а ПЕН става ПЕ по-натам.
PE е с приоритет. За това когато се занулява контакт, нулата трябва да иде първо на клемата на защитните пластини и от там с мост към нулевата. Това обаче никой не го прави.
Прикачен файл:
images.jpg
[/quote]

:) Съгласен съм с това мнение и се извинявам на автора на темата, че я запълних с излишни коментари.
PetyrVeliki - специалист
chapara написа:
Точно така, въпрос на импровизация със слушалките :wink: , особено като я има в комплекта :wink:
Дойде бойлера и много се зарадвах като слушалката на душа си пасна с него :D
Изображение

(не знам де, може да са си стандартни диаметрите ... ама до самия край си имах съмнения и притеснения :) ...)

Та - сега остана да измисля как да го сложа точно - дори и да е само временно и да се прави веднъж в годината за по една седмица :) ... А това не е никак лесна работа след като от едната му страна е входа, от другата е изхода, а на две от другите страни са кабела и дръжката :D ...
chapara - майстор
С един маркуч за душ или мека връзка, всичко е на 1/2 цола, от мястото където си развил душа до нагревателя, като оставяш след свързването постоянно отворена студената вода на истинския, да го нарека, душ. Свързваш тоците и всичко трябва да е на "6" :?
zz_stefanov - майстор
А аз пак да попитам, къде са "тоците", че не виждам нещо да е наред :)
BlackBox - специалист
PetyrVeliki написа:
Дойде бойлера и много се зарадвах като слушалката на душа си пасна с него
Ти не си сериозен. Имам такова и става долу-горе за миене на чинии, но къпане - изключено.
chapara - майстор
ТЪ, на колко киловата :?
BlackBox - специалист
chapara написа:
ТЪ, на колко киловата :?
3
chapara - майстор
Ми неговото е на 6,5 кВ ако не се лъжа, май има разлика :?
rado_ev - специалист
Кабелът монтиран на бойлера със сигурност е 1,5мм2.
Дано да върши работа за къпане, но една седмица в летния период все някак ще се изкара с това. :)

Тема "Малък проточен бойлер за баня" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: