• 1
  • 2
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
Chefo77 - майстор
Привет!
Както вече писах, съм предприел един ремонт на банята, който доби доста сериозни размери - включих в него и килера и пералното помещение. Стената между тях беше съборена, подовете, мазилките на стените и таваните бяха свалени ... има-няма 100 чувала отпадъци, доволно пълни ... Ще се прави баня с тоалетна, перално помещение и втора тоалетна, но това е друга тема :)

Предвиждам на всички тавани да има опънат таван.

В момента обаче, след свалянето на мазилката от тавана, се показа долната част на плочата, от която се виждат камъчета и арматура. Искам да обработя тази част, без да я шпакловам или измазвам. Мога ли да нанеса някакъв грунд и отгоре да нанеса блажна боя, да речем, за да попреча на ръждясването на арматурата? Това покритие няма да се вижда в последствие, защото опънатите тавани ще са непрозрачни.
zz_stefanov - майстор
Ще светят ли. Че много ми става сложно за да сменим 2 ламби да викаме Бонита да го опъват наново.
А за плочата, мини я добре с четката на прахосмукачката и я грундирай. Може и с разредено C200.
EDI - майстор
Чефо, не си претупвай нещата.Виж продуктите на Вандекс за подобни проблеми.
Chefo77 - майстор
zz_stefanov написа:
Ще светят ли. Че много ми става сложно за да сменим 2 ламби да викаме Бонита да го опъват наново.
А за плочата, мини я добре с четката на прахосмукачката и я грундирай. Може и с разредено C200.
Не, няма да светят. Обикновен еднослоен опънат таван, без растер, без ЛЕД ленти.
Аз ще я мина с прахосмука, въпросът е след това какво да я направя, за да не ръждясват арматурките повече :)
Еди, някакви ориентировъчни цени как излиза на м2 имаш ли?
EDI - майстор
Само веднъж преди години ползвах за хидро Вандекс Рапид, даже не помня кой вид точно, идваше към 100 лева 25 кг.Стигна ми за около 10-ина квадрата, но нали знаеш, разхода е много условен за всяко тделно нещо.Сега предполагам имат и много нови продукти.Иначе са си лидер в тази област.Може да видиш и продуктите на Сика, и те имаха такива системи.
preslav - майстор
Понеже си от Варна можеш да прескочиш и до фирма Лорка - аз съм доволен от хидроизолацията им, която се нанася с четка или валяк.
LazarGanev - "Велик майстор"
preslav написа:
Понеже си от Варна можеш да прескочиш и до фирма Лорка - аз съм доволен от хидроизолацията им, която се нанася с четка или валяк.
+1
:thumbs:
radius - майстор
То ясно какво ще избереш, но ПУ грунд ( като пода в гаража ми) мисля също е добро решение - свързва се отлично и с метала, и с бетона. Но не премоства пукнатини.
chapara - майстор
Тънко и неравно минаване с бяла циментова шпакловка ти е напълно достатъчно, като преди това мини с някакъв бетонконтакт :wink:
  • 1
  • 2

Тема "Обработка на тавана преди ... тавана :)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: