• 1
  • 2
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
gogobravo - напреднал
Здравейте,
Не знам дали е за тука поста ми но не намерих друг такъв и затова реших да пиша, па ако ще да се разчуе :-)
Имам бойлер 120л с 2 серпентини, комбиниран. Идеята е да се монтира със смесено натоварване на окачването. На тавана и на неносещата стена. Има ли откъде да си закупя необходимите компоненти. В големите магазини не предлагат такива неща. Става въпрос за нещо като конзоли които да са закрепени с яки анкери за тавана и с някакви дюбели за стената. В долната си част да са извити, така щото да се закачи бойлера. Дайте съвет от къде да си взема тия неща или да ги дам да ми ги направят.

Здраве
miroki - майстор
Аз купих винкел (каре) и си заварих. Като хванеш за тавана и стена няма да мръдне. На 200л даваха да се монтира същото, но от тавана до земята.
gogobravo - напреднал
Обикновен винкел или профил правоъгълен е това? то сега като се замисля и с обикновен винкел ще стане...
Благодаря
miroki - майстор
gogobravo написа:
Обикновен винкел или профил правоъгълен е това? то сега като се замисля и с обикновен винкел ще стане...
Благодаря
В случая правоъгълен - квадратен профил, примерно 5 на 5 см. Като буквата H, а отгоре и отдолу винкел 6, като гледаш ъгъла да влезе в ъгъла на тавана. Може и само отгоре да има. През него хващаш за тавана. А долния или вертикалите за стената. А бойлера на хоризонталната на H -то. Поне аз моя така го направих. Понеже в банята отзад бойлера се падна комин.
jekasus - майстор
Метална шина/тази е от стария куфар на панелна баня/ 40х3мм, два болта или шпилки м10 и гайки за тях, два анкера за тавана. за стената винтове и дюбел-пирон - зависи от стената.
Тогава закачих стария 50л, сега е заменен с 80литров, утре може и да закачат и 120 л.
Шините ги огънах с водопроводни ключове.
Ако ги даваш за огъване, да не ги правят точно 90гр., а малко по-отворен ъгъл, за да може при натягане на анкери, шината да се "натегне" по стената.
Прикачен файл:
IMG_20151030_105540.jpg
IMG_20151030_105540.jpg (82.78 KиБ) Видяна 2383 пъти
Прикачен файл:
IMG_20151101_161200.jpg
IMG_20151101_161200.jpg (62.31 KиБ) Видяна 2383 пъти
preslav - майстор
jekasus написа:
Метална шина/тази е от стария куфар на панелна баня/ 40х3мм, два болта или шпилки м10 и гайки за тях, два анкера за тавана. за стената винтове и дюбел-пирон - зависи от стената.
Тогава закачих стария 50л, сега е заменен с 80литров, утре може и да закачат и 120 л.
Шините ги огънах с водопроводни ключове.
Ако ги даваш за огъване, да не ги правят точно 90гр., а малко по-отворен ъгъл, за да може при натягане на анкери, шината да се "натегне" по стената.
Прикачен файл:
IMG_20151030_105540.jpg
Прикачен файл:
IMG_20151101_161200.jpg
Идеята ти е много добра и няма да мръдне. Не знам защо черното кабелче не си облякал в нещо бяло и много ме притеснява кранчето на входа на бойлера (не виждам добре на снимката, но ако е кран не му е там мястото).
iliya_i - майстор
preslav написа:
... много ме притеснява кранчето на входа на бойлера (не виждам добре на снимката, но ако е кран не му е там мястото).
Кран е, на студената вода, а над него е клапана. Какво точно те притеснява? Нали ако текне трябва да се спира водата? По възможност не от водомера.
preslav - майстор
iliya_i написа:
preslav написа:
... много ме притеснява кранчето на входа на бойлера (не виждам добре на снимката, но ако е кран не му е там мястото).
Кран е, на студената вода, а над него е клапана. Какво точно те притеснява? Нали ако текне трябва да се спира водата? По възможност не от водомера.
Попитах защото не виждам добре от снимката - кран, клапан, бойлер ми е ОК, иначе клапан, кран, бойлер е опасно.
jekasus - майстор
preslav написа:
иначе клапан, кран, бойлер е опасно.
Няма начин това да има при мен.
Кранчето /колкото да е калпаво, още държи.../ е преди клапана.
preslav написа:
Не знам защо черното кабелче не си облякал в нещо бяло
Принципно дългите Pex-Al-Pex трябваше да подразнят, ама всеки със неговия вкус :-D
Моя дизайнерски отговор е - бяло-черно-бяло :-D Тройно бяло ме дразни :-D
preslav - майстор
jekasus написа:
Тройно бяло ме дразни :-D
Мен нищо не ме дразни щом на теб си ти харесва - въпросът ми по-скоро беше за безопасността.
  • 1
  • 2

Тема "Монтаж на бойлер на неносеща стена" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: