Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
profesionalist_wood - майстор
Не знам дали е правилно да се шпаклова таван който е с паднала мазилка до цимент от влагата и направо да шпакловаш от суперфината шпакловка на Кнауф-Finitura :? Защто така комшията си шпаклова тавана на банята и стаите където имаше пукнатини и паднали мазилки....и ми е странно че не се напука за 3 години и повече
КИМИ - специалист
Мисля и че със шибания Колоркит пак няма да се напука- то сегашното в торбите не се познава другарите Гипс и Цимент, защото не е раждано Преди "демокрацията на гей-ценностите", ами си е химия с фибри та знае ли се, супер-пупер лепила и др. ...неща. :-D
jekasus - майстор
КИМИ - сатен гипс същата работа, само че по-евтино...
Зеления унифлот има по-добри показатели, но докато точиш ножовете, сатен-гипс ще е стегнал :-D
Финалните шпакловки реално не са за баня, ако нямат добро покритие от подходяща боя за мокри помещения.
А това, че Кнауф-Finitura е покрило ниво на паднала мазилка няма как да повярвам...
jekasus - майстор
За колоркита - ния тук леко на запад от голямата вода не сме чували за тоя боклук :-D
Преди години го пробвах в Банско, повече не искам.
nikolov333 - майстор
Колоркит-а е продукт на :snakeman: .. :-D :lol: :lol:
profesionalist_wood - майстор
jekasus написа:
КИМИ - сатен гипс същата работа, само че по-евтино...
Зеления унифлот има по-добри показатели, но докато точиш ножовете, сатен-гипс ще е стегнал :-D
Финалните шпакловки реално не са за баня, ако нямат добро покритие от подходяща боя за мокри помещения.
А това, че Кнауф-Finitura е покрило ниво на паднала мазилка няма как да повярвам...
Аз се замислих да опитам щом човека е успял. :? Абе сто на сто го е мазал на слоеве милиметър по милиметър. Нали стандарта за мазилка е 1 см докато масово по новите строежи на кооперации таваните им е 3 см и някой път чувам за падащи мазилки...
КИМИ - специалист
:rock: Жив съм и това е зер гут. Две ръце циментова шпакловка за затягане и после фино от 5кг. кофичка готова фина шпакловка и съм номер 1 шпакловчик от отбора на "Абичите", явно си имам нещо генно предимство против другите гъзоръки пишмани, че и дядо ми и баща ми бяха майстори по строителството.
Опс- с какво да го боядисам- фасаген?
nikolov333 - майстор
Фасагена не е за жилищни помещения, тъй като съдържа вредни за хората химикали..оловни доколкото знам..
КИМИ - специалист
Аха, фасагена е минус- латекс става ли? банята ми е с 2 външни стени и по горните ъгли досега беше пълно с мухъл. Знам, че само с боята няма да се оправи, моля за съвети, плииз.
Здравейте,

Виждам, че темата е сравнително стара и реших да питам към сегашния момент какви са препоръките.
Имам малка баня, на която плочките не са наредени до тавана. Т.е. има около 40 см от стената и самия таван, които искам да ги измажа (не искам гипсокартон).

Не държа да е гладко.

Какъв материал и метод бихте ми препоръчали? Майсторите ми го почнаха с теракол. Само с него ли да го направя и после да го боядисам или има и други варианти?

Благодаря за съветите.

Тема "Шпакловане на таван на баня." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: