Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
КИМИ - специалист
Привет! :-D Започнах козметичен ремонт на банята и шпакловах тавана с фина сива циментова шпакловка, но не е много гладко- тук присъства и елемента на майстора левак :lol: , но все пак с какво да шпакловам още веднъж- със Колоркит става ли? Предварително ви благодаря за съветите! :partyman:

Вижте препоръчани майстори за шпакловане на стени и тавани!
marian1 - майстор
Ми аз не бих посмял да сложа таз гадост...
Ако не ти дадат по добър съвет, опитай следното:
С шпакла изравни ръбчетата, и стърчащите забележки по шпаклованото, прешпакловаш отново с циментовата или с теракол ( малко по гъст от боза ) - след това вземи една гъбка, дунапренова - натопи я във вода, леко я отцеди и след като шпакловаш, без много да се бавиш, с гъбката леко забърсваш тавана по забележките - ще стане много гладко. Не изчаквай да засъхне покритието, защото после като го докоснеш с гъбата "се сърди" - за това се прави почти веднага...
КИМИ - специалист
Благодаря, рашкета, предполагам, че твоето е по-добрия вариант, но бюджета не ми е голям, че има и други ремонти- оная мойта е измислила 1001 неща и обмислям предложението на marian1- има около 5-6 кг. от торбата ако съм го разбрал правилно- забърквам пак малко по-гъсто от боза и шпакловам и после с гъбата махам нехубавото. Абе, жената пак ще скръца за тоя таван, дето се репча, че ще го направя на стъкло, ама знам как се премахва женската злоба :axe: ... с една по-специална инжекция.

Моля, специалистите- помагайте, че тая верно ще ме утрепе- преди малко ме накара да точа ножовете...
jekasus - майстор
Ако е в момента не е за специална инжекция, ще търпиш :-D и тавана ще гладиш до идеалното, и ножовете ще точиш :-D
КИМИ - специалист
Абе ще точа, къде да се дена- малко е като хорър- точиш си ножа за заколението, но точно ако до края на месеца не оправя банята, ще ме утрепе. После ще следват въпроси за лепене на плочки върху старите, така, че не се отпускайте, а помагайте, че се оказа, че не съм такъв майстор, за какъвто се имах(автомонтьор съм) и мислех, че съм цар във всичко, но- КАПЕЦ! :-D
chapara - майстор
Хе, жената не да те кара да остриш ножовете, ами да осигури бюджета, че без него освен една инжекция на голУ :-D друго няма какво. То и с унифлота си иска ръце, но поне се шлайфа и имаш шансове :? :-D
КИМИ - специалист
Това което разбрах досега е че не бива с колоркит, защото ще се отлепи от влагата- ще търся в магазинчето този Унифлот или ако имат нещо подобно да си пише за "баня". Благодарско и ми пожелайте късмет!
chapara - майстор
КИМИ написа:
Благодарско и ми пожелайте късмет!
Зарови ножовете в градината :-D :wink:
kozl - майстор
рашкета написа:
http://stoichkovi.bg/products/product_details/105693
Аз действам с това.
Те това е за автомонтьор. Нанасяш като кит на кола и после шлайфаш. Ако си по зле в гладкостта на нанасянето, наблегаш на дебелината на нанасянето и продължителността на шлайфането.

Тема "Шпакловане на таван на баня." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: