Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
Здравейте!
Предстои ми ремонт в банята, която е със стари плочки. Дайте ми съвет да ги къртя ли или да лепим новите върху тях с флексово лепило?
Моля, за вашето мнение относно лепенето плочка върху плочка!
Майсторът, който ще я прави твърди, че ще стане идеално без къртене.
Вие как мислите? Дали по този начин ще се залепят здраво, без опастност от отлепване в последствие?!
Благодаря!
Emerald - модератор
Този майстор го мързи да гледа. По-добре потърси друг -деня се вижда от сутринта. :?
Разбира се- къртене! Питай го майстора знае ли колко пари струва квадратен метър жилищна площ!
Profi Stroi - специалист
Материала за залепване на плочка е толкова като цена колкото да ти я изкъртят и подмажат на места
По добре кърти мивки и после лепи плочки:)
В интерес на истината, аз също предпочитам да не къртя. Ще стане по-бързо и по -чисто, а и банята ми е доста голяма за да ме претиснява намаляването на площта и с 1-2см.
Кажете какъв е риска при лепенето на плочка върху плочка?!?
Emerald - модератор
1-2 см. казваш? :lol: Да-да...Погледни тук колко могат да костват тези сантиметри:

http://www.napravisam.bg/forum/viewtopic.php?t=3085

Бързата работа-срам за майстора е казвал винаги народа. Чистия ремонт не е ремонт пък ще кажа аз. :|
Два слоя плочки това е...мърляшка история. Това е моето мнение. Не бих го допуснала никога и при никакви условия. :| Ако ще банята да е с размери на голям хол....

Чисто от любопитство...колко ти е голяма банята, та толкова да не те вълнува сериозно намаляване на размерите и?
Размерът на банята ми е 2м. на 1,6м. в идеално правоъгълна форма и за това стесняването не ме претиснява.
Дайте ми други аргументи против!!!!
Rumen Iankov - специалист
А няма ли да сменяш водопровода на банята.Или ще сложиш плочки и след няколко години пак ще къртиш.А за слагането на плочка върху плочка не е много разумно.Ако от старите плочки се отлепи някоя тя ще отлепи и новите.По добре изкърти старите плочки и направи банята като хората.Смени водопровода.Сложи нови плочки.Не правиш ремонт на банята всеки ден.Ако на майстора не му се занимава просто смени майстора.Пожелавам ти успех с ремонта. :razz:
Благодаря ви за съветите!
Блока не е толкова стар и според мен не се налага подмяна на водопровода. Мисля,че ако се случи някаква авария, /не дай боже/, ще се наложи така или иначе да къртя. Дали един пласт плочки или два все едно.
Emerald - модератор
Аз не разбирам...след като си си решил и навил на пръста, защо търсиш други мнения?

П.с. ти това...2м/1,60м за баня ли го смяташ или си правиш бъзик с хората?
Извинявай, ако нещо съм те обидила с въпроса си.
Далеч не съм имала това за цел.
По скоро скоро исках да попитам всички компетентни по въпроса - дали този метод на лепене е достатъчно надежден
и дали не носи някакъв риск в последствие!?!

Тема "ПЛОЧКА ВЪРХУ ПЛОЧКА - ПЛЮСОВЕ И МИНУСИ?!???" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: