Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
Здравейте. Не съм запознат с терминологията, но все пак ще се опитам да обясня проблема. Спирателния кран показан в снимката не работи и когато пуснат парното тези дебели тръби се пълнят и през цялата зима в банята е горещо, повече отколкото е нужно.
Първо: Оправянето на спирателния кран и спирането му, според ваш ще намали ли разходите на парното, защото не мисля, че има как да се отчита като радиаторите?
Второ: Трябва сам да си намеря техник за оправянето на този проблем или с тръбите за парно се занимават само упълномощени лица от ТЕЦ София?

Съжалявам за малоумните въпроси, но не разбирам от тези неща по никакъв начин и съм под наем в този апартамент.

Изображение
shotik - майстор
Този кран дори и да го ремонтираш и намалиш преминаването на топлата вода през лирата, тъй като нямаш топломер , ти се отчита според някаква формула, която е различна за различните обекти.
Спести си главоболията за търсене на техник, източване на системата, ремонт и пълнене, аз не бих се занимавал. Единственото лошо е ,ако някъде в материала има шупли и избие през тях и не можеш да спреш, но ще ти връща от другата страна, защото системата е под налягане.
shotik написа:
Този кран дори и да го ремонтираш и намалиш преминаването на топлата вода през лирата, тъй като нямаш топломер , ти се отчита според някаква формула, която е различна за различните обекти.
Спести си главоболията за търсене на техник, източване на системата, ремонт и пълнене, аз не бих се занимавал. Единственото лошо е ,ако някъде в материала има шупли и избие през тях и не можеш да спреш, но ще ти връща от другата страна, защото системата е под налягане.
Докато създавах темата се осъзнах, че може би няма никакъв смисъл да се занимавам. Дори и да успея да спра тръбата, ще плащам моя част от сумата за всичките 16 етажа. Няма топломер, няма нищо. Прав си. Благодаря за коментара. Хубав ден и поздрави.
рашкета - специалист
Ako smetката ти е проблема има начин. Свържи се с човека който се занимава с парното в блока и обясни,че искаш да спреш лирата. Не се поддавай на увещанията му и ще постигнешжелания резултат.

Тема "Ремонтиране на спирателен кран на тръба за парно" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: