Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
КИМИ - специалист
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Имам следното препиятствие в банята:
-дължината на фриза ми е 33см., а плочките са на 25см. От една серия са.

Плочките са 25Х33, но ги искам вертикално.

Фриза е 33Х7.

Е ли възможно или не да не скъсявам фризовете, че няма как да съвпаднат с фугите и:
1. вариант- плочките вертикално, фризовете отстрани да са плътно един до друг без фуга в редичката и като е шарения да се слее визуално(така ми се ще на мене),

2. вариант-да си ги редя хоризонтално плочките както си пасват по фугата с фризовете.

3. вариант- да нарежа фризовете на 25см поне за предната видима част-2/3(също ме устройва).

Помагайте, че си е е.ало м.мата да не сътворя някоя цигания. :-D
chapara - майстор
Всякак би си е.ло ма.ата ако фриза не следва плочките. Т.№2 е начина. По принцип от всяка серия такава има фризове на 25 и 33 см :-D На теб са ти направили така проекта и са ти дали тези фризове или са нямали на 25 см. на склад.

Но по принцип е по редно да се редят хоризонтално защото така визуално дава ширина на банята, а вертикално дава илюзия за височина. В общи линии защо си усложняваш живота :?

П.С. И мислиш ли че рабираш повече от проектанта на банята, който е направил "N" на брой проекти :?
jekasus - майстор
КИМИ написа:
но ги искам вертикално
Не на мода това вече :-D
Както и тия фризове.
Помисли за замяна с с ленти от мозайка.
Изображение
Изображение
zz_stefanov - майстор
Виждал съм да се разминават фугите на фриза с тези на плочките и може да е учудващо, но там не стоеше зле. При теб как ще бъде ми е трудно да гадая, защото плочките са много ярки и фугите контрастни. Пробвай да наредиш едно голямо пано на пода за да видиш как ще стои.
Не съм голям естет, но тоя компютърен проект не ми лови окото.
MamaMy - майстор
И на мен нещо не ми допада проекта. Хем двуцветен, хем делителна линия с фриз, ми и отделно тази червена лента отгоре... :? Без нея май ще е по-добре. Ако пък държиш на шарено, направи го шахматно дори по диагонал, а фриза остави хоризонтален. Така няма да има две съвпадащи фуги :lol:

Прикачен файл

038289855.jpg
038289855.jpg (43.67 KиБ) Видяна 2003 пъти
Chefo77 - майстор
Какъв е проблемът да се редят вертикално, моите са така. Сгрешил ли съм? :)
По проекта, червеното ми идва в повече. Или е прекалено тъмно ...
Опитай да го намалиш за сметка на бялото и виж как ще изглежда.
Виж моята комбинация (не изпълнението), плочките са 25*40, подът е с 33*33, но нямаше как да се пасне дори централната фуга в душпространството.
Прикачен файл:
IMG-01659cb151e260634fbf5c34c87143bf-V.jpg
IMG-01659cb151e260634fbf5c34c87143bf-V.jpg (57.34 KиБ) Видяна 1991 пъти
Прикачен файл:
IMG-00cfc1ba76e773ca52b6bb6d1ea3380c-V.jpg
IMG-00cfc1ba76e773ca52b6bb6d1ea3380c-V.jpg (76.36 KиБ) Видяна 1991 пъти
EDI - майстор
Ши са къпете ли в банята или изложба за обществено мнение ще редите. :lol: Трябва да стане така, както му харесва на собственика и най-вече на жена му. :partyman:
Chefo77 - майстор
Е точно, че дизайнерът на моята баня съм аз, жената го одобри. Толкова си мога. Не съм качил снимки за одобрение, а да покажа как би изглеждало повечко бяло и вертикална плочка.
Между другото, Кими - имай предвид, че работата на дизайнера в магазина е да ти нарисува как да си мислиш, че ще изглежда банята ти.
Пускай фриза да разминава фугата и да не ти дреме. Щом държиш на фриз.
КИМИ - специалист
chapara написа:
Всякак би си е.ло ма.ата ако фриза не следва плочките. Т.№2 е начина.
chapara,
рече и отсече!

КИМИ викна "Слушам!"

Teнкю, пийпъл! :-D
chapara - майстор
КИМИ написа:
chapara написа:
Всякак би си е.ло ма.ата ако фриза не следва плочките. Т.№2 е начина.
chapara,
рече и отсече!

КИМИ викна "Слушам!"

Teнкю, пийпъл! :-D
И пак провери калибъра на фриза и плочите, че редовно не са калибрирани т.е., нареди пет плочи една до друга, и пет фриза един до друг и пет плочи от другия цвят на равна основа като ги подравниш от едната страна, все едно по вертикалата за да видиш кои плочки ще избягат :-D До сега не съм имал случай мисля, едните и другите да не бягат. Тогава ще прецениш със какви дистанционери да работиш за всеки вид плочки, но не по голями от 3 мм. Тоест 2-2,5-3 мм. За пода 2.5 мм. Други тайни ако има на Л.С. :-D :cool: :rock: Лично мнение по въпроса за диайна е да ги няма тези две червени плочи от горе, а да има само един ред на последната цяла плоча от горе, ноооо внимавай с дизайнера, че чини ми се лют, да няма после :axe: :axe: :axe: :-D

Тема "Дълги фризове, фугата бяга, ошашавих се..." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: