Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
Здравейте,
в стая сложихме гранитогрес и фугирахме като направихме следното:
1. Почистихме фугите от лепилото
2. Фугирахме с гумена маламашка
3. Избърсахме с влажна гъба плочките и фугите
4. Последната стъпка обаче не е направена!!!
Знам че до 2 часа се минава със сух парцал.

Днес е трети ден и моля за съвет как най лесно да премахна остатъците от плочките!
chapara - майстор
Дай снимки :?:
Лесното, питомното си го изтървал за съжаление, а ако са грапави плочите си изтървал и дивото :roll:
sveto - специалист
С разтвор на солна киселина. Продава се в магазините за битова химия, в едни оранжеви шишенца. Само внимавай, че прави дупки по дрехите и щипе по кожата. Като го нанесеш изчакай десетина минути да подейства и стържи с нещо, например с тел за съдове. Ако е по-дебел слоя фугин (лепило, цимент) повтори процедурата докато се изчисти напълно.
chapara - майстор
sveto написа:
стържи с нещо, например с тел за съдове.
Тотално противопоказно :idea:
radius - майстор
Ако е истински грес, демек порцелан, става и с телена четка :wink: Разбира се като се внимава да не се влиза във фугите.
chapara - майстор
radius написа:
Ако е истински грес, демек порцелан, става и с телена четка :wink:
Метала драска и пише по плочите, всеки един който се съмнява може да вземе един пирон и да провери на плочка :!: :wink: :-D Има също така и маркери които минават през гланца, та....правете проби :cool:
radius - майстор
Е аз на моя грес (Кай Онтарио) така махах без да оставя дири. Но може и да е до конкретния вид. И аз очаквах да оставя черни черти, но не. Всъщност се чисти без никакъв натиск, може и това да е разковничето.
chapara - майстор
Всеки си решава сам, проба-грешка :drinkers:

Тема "Премахване на останала фугираща смес" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: