• 1
  • 2
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
boqnkov - специалист
Здравейте! Имам един проблем след изграждането на куфар от ГК и обличането на структурата в плочки. След като монтирах тоалетната чиния се получи едно леко пружиниране на чинията след стягането и. За монтажа използвах и шумоизолационната подложка, която беше в комплекта. От нея чинията не може да прилепне плътно към плочките. Как е по добре според вас? Със или без подложката? Същинския проблем е че при натиск в предната част на чинията се отваря фугата между пода и структурата. Искам да се отстрани този проблем за да може да се силиконира. Страх ме е че ако се силиконира така пак ще влиза вода при миенето на чинията и ГК ще се компрометира. Отстрани имам ревизия 15/15 долу и се чудя ако подпъхна нещо между структурата и картона и да се заклини там дали ще се оправи проблема... някакви метални пластини например... :? Моля за съвет и за подложката... да я махам ли? Силикони още не са пускани никъде.

Прикачен файл

2017-10-20 21.15.26.jpg
jekasus - майстор
boqnkov написа:
Отстрани имам ревизия 15/15 долу и се чудя ако подпъхна нещо между структурата и картона
Не ми харесва изобщо... картона се крепи плътно по структура.
boqnkov - специалист
Ами, jekasus, малко е късно да се хваща картона за структурата. Просто не мога да гледам майсторите през 100% от времето в което работят. Вече е станало и съм приел обекта. Не мога да го накарам да кърти и прави наново.
jekasus - майстор
Там където шпилки за крепеж на цукало - има профил, под големия отвор в плочки за отходна тръба също има профил.
Набий там клинове през ревизия между структура и картона, ако наистина има разстояние между тях.
Аз заложих на уй-ситуация, когато ВиК се срещат със картонджии и накрая фаянсаджия виновен...
Колко см от плочката до профила на инсталацията през отворите на шпилките?
boqnkov - специалист
ВиК съм аз. Структурата също съм монтирал аз. Перфектно нивелирана отвсякъде. Майстора на картона и плочките е един. Не разбрах последния ти въпрос. Искаш като развия шпилките да видя колко мм има между картона и структурата ли? Нищо не казваш за подложката. Слагаш ли такива? Нормално ли е да пружинира леко при натиск чинията? От структурата не може да е. 10000%
рашкета - специалист
Не би трябвало да пружинира от подложката. Аз си я слагам винаги. Да не би да не си стегнал достатъчно? Забелязвал съм, че доста се смачква при монтажа. Внимавай все пак да не счупиш гърнето от прекомерно стягане. Иначе уйдурми всякакви може да приложиш, но мисля, че винаги ще има проблем. Не знам иска ли ти се да разбъркаш цимент и пясък и да запълниш през ревизията около 15 см от дъното.
Успех.
radius - майстор
Това е и моето предложение, с някакъв по-рядък разтвор да залееш отвътре 5-6см дебело.
jekasus - майстор
boqnkov написа:
Искаш като развия шпилките да видя колко мм има между картона и структурата ли?
Да имам едни съмнения...
boqnkov написа:
Нищо не казваш за подложката. Слагаш ли такива?
Да, в чувала с боклука.
Обикновено запенвам отворите на две тръби и по тоя начин намалява шума от пълнене на казанчето, а при пускането също.
Прикачен файл:
IMG_2427.JPG
boqnkov написа:
От структурата не може да е.
Не говорих за нея.
Принципно моя стил за монтаж е много прост и много сигурен.
1.- Окрайчващ UW-профил 50.
Прикачен файл:
IMG_0116.JPG
2.- монтаж на структурата.
Прикачен файл:
IMG_0118.JPG
3.- Два пласта гипскартон 12.5мм1 като се закрепва и към профила на структурата задължително.
Прикачен файл:
IMG_0128.JPG
Прикачен файл:
IMG_0123.JPG
Ако гипскартона при теб е плътно по структурата, направи това което написаха по-нагоре/лепило или цимент и пясък, каквото имаш под ръка/.
А мои снимки да останат за други, че да не правят грешки при монтажа...
a_stoev - майстор
Картона трябва да лежи плътно на структурата. Щом мърда значи не е така. Пробвай с набиване на клинове.
a_stoev - майстор
jekasus написа:
boqnkov написа:
Нищо не казваш за подложката. Слагаш ли такива?
Да, в чувала с боклука.
Обикновено запенвам отворите на две тръби и по тоя начин намалява шума от пълнене на казанчето, а при пускането също.
Прикачен файл:
IMG_2427.JPG
На моята структура без подложка и запенване не се чува пълненето. Пускането си е шумно.
Картона съм го отрязал плътно по тръбата с боркорона за картон от китайските комплекти, може и заради това да е.
Изображение
  • 1
  • 2

Тема "Неукрепен куфар около структура за вграждане" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: