Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
шоп - майстор
пон яну 24, 2022 4:59 pmZMeyGorianin написа:

Може ли по-подробно за климатика и режима му на работа в момента.
Не е хубаво климатика да се изключва. Хубаво е да се настрои да работи и да поддържа желаната Т
При всеки студен старт маслото е гъсто и лагерите страдат.

Живот и здраве е хубаво да се замислите за една външна ТИ
zz_stefanov - майстор
Какъв е смисъла да бягаш от акумулиращия ефект на зидарията при външната ТИ. И без това си решил да го топлиш постоянно.
Лепи от вън, така ще обхванеш и площта на плочките, а на тавана ако не можеш да разкриеш плочата, тогава само на него лепи от вътре.
ZMeyGorianin - майстор
...Тъй като помещението не се ползва целодневно...
Това е. В къщата има отделно само тоалетна. Икономически не ми е изгодно да работи климатика там денонощно, при условие, че не се ползва постоянно.

На въпроса - Става ли лепенето на тавана с това например:http://selt.bg/katalog/produktova-kateg ... %bf%d1%81/
Предложеният по-горе вариант с пяна е добър, но в банята има пералня, бойлер, шкафове покрай които трудно ще се работи и напасват паната обработени с нея, а не ми се вади и разглобява.
Hursa - майстор
Според мен. Частична вътрешна изолация е лоша идея. Вътрешна изолация в баня, в "мокри" помещения - също (явно не смятате да поставяте и "паробариера"). А вие желаете да комбинирате двете. След като така или иначе топлите помещенията, след като и пералнята е там (а и бойлера) - с цялостна външна изолация - при почти същите разходи за отопление ще имате комфортна температура в тях по всяко време.
chapara - майстор
И аз мисля катоHursa. 10см.дебела изолация абсолютно на цялата постройка, и измазване с лепило-бяло и мрежа. Покриваш покрива и забравяш. При добра изолирана врата мисля че климатика ще е само за лукс при къпане. Само не разбрах как плочките пазят от замръзване :?

Тема "Вътрешна топлоизолация на баня" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: