Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
ponovo - напреднал
Няколко ръце цялостна хидроизолация не са ли достатъчни за да спрът парата и каква роля ще играе тя?
ZMeyGorianin - майстор
Ползвам темата. Обектът е селска външна баня около 8м2. Четири външни стени от тухла единичка и едноскатен бетонен покрив. Демек тънки стени без външна изолация = голям студ :sad:
Монтирал съм нов климатик 9-ка. Тъй като помещението не се ползва целодневно, климатика се пуска няколко пъти в денонощието през таймер, колкото да не замръзват тръбите.
Да, ама при -5гр. /колкото е в момента/, повече от 13-14гр. не става вътре, а съм задал на климатика 20.
Идеята ми е да изолирам ВЪТРЕ със стиропор /ЕРS май се води/. От прочетеното разбрах, че вътрешна изолация е по-добре за бързо затопляне без акумулиращ ефект, което ме устройва.

Въпросът: С какво да залепя стиропор 2см. по тавана и стените, които са на груба мазилка и боядисани с вар? Предвид сегашните температури, това ще стане през пролетта или лятото :partyman:
nikolov333 - майстор
Като изолираш ВЪТРЕ освен стените, ще изолираш затоплянето и на тръбите :idea:
ZMeyGorianin - майстор
Нямам проблем с тръбите - и при -15гр. не са замръзвали. Те са си под фаянса, който няма да покривам с изолация.
chapara - майстор
Нещо работата много сбъркана :? 7
шоп - майстор
пон яну 24, 2022 11:20 amZMeyGorianin написа:
:
Монтирал съм нов климатик 9-ка. Тъй като помещението не се ползва целодневно, климатика се пуска няколко пъти в денонощието през таймер, колкото да не замръзват тръбите.
Ужасен режим за работа на климатика. Дано си изкара гаранцията.
Остави го да работи постоянно и ще вдигне 20 гр. Така му се ебава м.м.та на компресора.

За селска баня ти препоръчвам комбиниран бойлер. На ток и на твърдо гориво. Като го запалиш с няколко брикета или дръвца и вътре става ...баня..:-)

Иначе най-лесно се лепи с пяна за лепене на ТИ.
ZMeyGorianin - майстор
Банята си има и бойлер на дърва. Зимно време наистина става като сауна, щом пусна врялата вода за минута. Обаче не е комфортно през останалото време да ми залепват задните части за седалката на тоалетната.
Пробвах и варианта да не спирам климатика - не се получи. Пак държи 14-15 градуса. Просто помещението си е като хладилна камера - отделено от основната сграда.
Може ли по-подробно за климатика и режима му на работа в момента.
Lutchezar - майстор
пон яну 24, 2022 1:21 pmZMeyGorianin написа:
... под фаянса, който няма да покривам с изолация.
Каква част от банята е с фаянс?
ZMeyGorianin - майстор
Две помещения са - по около 4м2 всяко. Мокрото само има стени с фаянс - общо около 10м2, покрити с плочки - не до тавана.

Тема "Вътрешна топлоизолация на баня" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: