Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
  pla2002
В сифона на банята ми «нещо» живее. (когато не се ползва за няколко дни). Ако някой знае какво е и как да се преборя ..... ще бъда благодарен да ми сподели?! Не помага и Domestos. (измива се, но после пак се появява),

Прикачен файл

сифон.jpg
сифон.jpg (78.14 KиБ) Видяна 1002 пъти

Прикачен файл

sifon.jpg
sifon.jpg (66.96 KиБ) Видяна 1002 пъти
burkov - специалист
Ползвай нещо с хлор. Първо промиваш яко, после пръскаш и оставяш, и така няколко пъти. Няма да оживее дълго.
KingLin - майстор
Примерно белина.
lov - майстор
Що ми се струва че някой без да иска го подхранва. :lol:
По снимката ми се вижда че е алуминиев сифона или по точно безизвестна китайска алуминиева сплав. Някакво подобие на ЦАМ и честно казано това май не са никакви гадини а съединения на алуминия и цинка с някакви химикали. По вероятно е това да го прави с доместоса в който като съставка има някаква основа и най вероятно натриева. И получените хидроксиди в концентриран вид горе долу изглежтат така както са на снимката. Те и съединенията на алуминия с готварската сол са подобни така че помислете и за това.
Измийте го с някакъв обезмаслител и не му слагайте никаква химия няколко дни. Възможно е да повторите процедурата няколко пъти защото повърхността може да е станала пореста и да задържа химикала все още да се появява същия налеп от ново.

Тема "сифон за банята" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: