Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
Chefo77 - майстор
Привет!
Имам проблем със смесителя на мивката. Fayans Ares, с керамична глава, на около 2 години. Дори и като го преместих в новата баня, си работеше добре. Имаше обаче сълзене в свръзките преди него, разглобих ги, донавих кълчища и ги сглобих. И след повторния монтаж, струята вече не е същата. Няма сила. Температурно няма проблеми, но максималната струя е не повече от 30 % от максималната струя преди това. Не само това, ами и водата не тече гладко, а "с накъсвания". Изключвам варианта за запушване на свръзка или на някоя от меките връзки, защото тогава щеше да го прави или само на студено, или само на топло - а проблемите са и на двете. Има ли вариант да е запушена по някакъв начин главата? Има ли вариант нещо да съм пренатегнал при монтажа на самия смесител (не на меките връзки)?
Има гаранция, но как да ги извикам за нещо такова?
И най-вече - дали мога сам да се справя с разглобяването, или иска някакви специални инструменти и умения?
Благодаря предварително!
ESPACE - майстор
Развий и изчисти цедката на аератора
Прикачен файл:
2017-11-06_025417.jpg
2017-11-06_025417.jpg (2.9 KиБ) Видяна 2133 пъти
kozl - майстор
+1 Вероятно си му опущил некое калчище и то се е надънило в цедките.
Изображение
Chefo77 - майстор
Пичове, МНОГО БЛАГОДАРЯ!
Не очаквах, че мръсотията ще се събере там, предполагах че остава преди или в главата ... Имаше малка тапа от фини кълчища :)
kozl - майстор
След като си премахнал проблема ще си позволя шега.
Простамол уно увеличава струята. Но да не пробваш с дуо, че шъ се изправи кривката на чучура :lachtot:
Chefo77 - майстор
Винаги съм отворен за шеги, щом са уместни и добронамерени :)
kozl - майстор
А аз не винаги, но почити винаги.
А некой път напират и трудно е да се подпират, че некои не фатат и за обидени се смятат.
Neno Er - специалист
kozl ме е озпреварил.
Щях да ти предложа телефона на Хил клиник. Те гарантират винаги силна струя. Като, че ли ще къртим скали с нея. :lol: :lol: :lol:
Chefo77 - майстор
Гадове ...
Мнооого ви е смешно, на чужд гръб ... :lol: :lol: :lol:
kozl - майстор
Сговорна дружина най-добре се смее :lol:

Тема "Слаба струя от смесител" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: