• 1
  • 2
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
wanderer - специалист
една вметка: този тип бойлер не нагрява ли прекалено силно коритото? може да помислиш за някакъв екран, дори едно парче ГК увито в алуминиево фолио е нещо.
plamen6703 - майстор
Смели хора сте щом сте се къпали в тази "баня", нямаше ли начин малко да почистите около "банята"? Има чувството, че човек трябва много да внимава къде стъпва в "банята"... :partyman:
nеwage - специалист
plamen6703 написа:
Смели хора сте щом сте се къпали в тази "баня", нямаше ли начин малко да почистите около "банята"? Има чувството, че човек трябва много да внимава къде стъпва в "банята"... :partyman:
Това са подробности. Важното е, че има вече баня в къща, в която дори нямаше кладенец, какво да говорим за вода.
nеwage - специалист
wanderer написа:
една вметка: този тип бойлер не нагрява ли прекалено силно коритото? може да помислиш за някакъв екран, дори едно парче ГК увито в алуминиево фолио е нещо.
Сега тепърва ще мисля за тези неща. Важното е, че вече работи.
ivo_steel - специалист
Поздравления за постигнатото до тук , но според мен зимата ще имаш проблеми с мръзнене на тръбите , не виждам никаква изолация по тях, а като гледам помещението ,е все едно си се къпеш на открито :)
nеwage - специалист
ivo_steel написа:
Поздравления за постигнатото до тук , но според мен зимата ще имаш проблеми с мръзнене на тръбите , не виждам никаква изолация по тях, а като гледам помещението ,е все едно си се къпеш на открито :)
Днес ще купя неопрен и хубаво ще ги увия. Това беше най-доброто, което можах да измисля за една седмица време и работа в кал до уши, дъжд и студ. Кладенеца е на 75 метра, трябваше да се положи помпа вътре, да ѝ се измисли стойка, капак, покрив на кладенеца... Отделно полагане на тръби, кабели..
ivo_steel - специалист
nеwage написа:
ivo_steel написа:
Поздравления за постигнатото до тук , но според мен зимата ще имаш проблеми с мръзнене на тръбите , не виждам никаква изолация по тях, а като гледам помещението ,е все едно си се къпеш на открито :)
Днес ще купя неопрен и хубаво ще ги увия. Това беше най-доброто, което можах да измисля за една седмица време и работа в кал до уши, дъжд и студ. Кладенеца е на 75 метра, трябваше да се положи помпа вътре, да ѝ се измисли стойка, капак, покрив на кладенеца... Отделно полагане на тръби, кабели..
75 метра ??? Тоя кладенец през три къщи от вашата ли е :) Усвоили сте май някой комшийски кладенец :)
nеwage - специалист
ivo_steel написа:
nеwage написа:
ivo_steel написа:
Поздравления за постигнатото до тук , но според мен зимата ще имаш проблеми с мръзнене на тръбите , не виждам никаква изолация по тях, а като гледам помещението ,е все едно си се къпеш на открито :)
Днес ще купя неопрен и хубаво ще ги увия. Това беше най-доброто, което можах да измисля за една седмица време и работа в кал до уши, дъжд и студ. Кладенеца е на 75 метра, трябваше да се положи помпа вътре, да ѝ се измисли стойка, капак, покрив на кладенеца... Отделно полагане на тръби, кабели..
75 метра ??? Тоя кладенец през три къщи от вашата ли е :) Усвоили сте май някой комшийски кладенец :)
Да, той е в едно изоставено място. Самият той беше запуснат, правих му покрив от ограда от рухнал кокошарник и ламаринения му покрив, заварявах капак, дори импровизирана макара спретнах от една макара за кабел, която намерих захвърлена и железа от изоставените къщи наоколо. От нищо-нещо.

Прикачен файл

DSC_0183.JPG

Прикачен файл

DSC_0182.JPG

Прикачен файл

DSC_0181.JPG
ivo_steel - специалист
Браво за кладенеца !
Да попитам още нещо ! Този найлон ,на коритото само от предната страна ли си го закачил или си пуснал и към външната стена ,защото не знам какъв зид е, но водата ще му види сметката за отрицателно време !
nеwage - специалист
ivo_steel написа:
Браво за кладенеца !
Да попитам още нещо ! Този найлон ,на коритото само от предната страна ли си го закачил или си пуснал и към външната стена ,защото не знам какъв зид е, но водата ще му види сметката за отрицателно време !
Oтзад също сложих найлон нанизан на пръчки за лехи - гъвкави. Много идейно стана и много просто, в ъглите пробих по една дупка, нанизах пръчката и готово. Ето как стана:

Найлона се сгъва и се защипва с телбод. После в образувания джоб се нанизва пръчка за лехи. В двата ъгъла пробивам дупка и нанизвам пръчката. Тя се огъва точно по формата на коритото.

Прикачен файл

DSC_0214.JPG
DSC_0214.JPG (101.72 KиБ) Видяна 1455 пъти

Прикачен файл

DSC_0213.JPG
DSC_0213.JPG (61.17 KиБ) Видяна 1455 пъти

Прикачен файл

DSC_0212.JPG
  • 1
  • 2

Тема "Баня - от нищо нещо" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: