Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
Jimmie - помощник
Здравейте,

Имам един вертикален 80 литров бойлер на Stiebel Eltron, който искам да монтирам. Бойлерът отзад е с две куки, чрез които трябва да се закачи на шина на стената. Само че не мога да си намеря шината. Масово ми предлагат куки за монтаж, но няма да ми свършат работа, понеже няма улей, е който да легнат и да предотвратят странично местене на бойлера. Затова ми трябва монтажна шина, тип тези за окачване на шкафове. Та въпросът ми е, как най-добре да го монтирам, къде в София мога да си намеря монтажна шина/планка за бойлера и тези монтажните шини за шлафовете дали ще са достатъчно здрави за бойлера?

Прилагам снимка на окачващите елементи на бойлера.
Прикачен файл:
Boler_okachvane.jpg
Реално ми трябва ето такава планка, на която да закача бойлера.
Изображение
lov - майстор
Реално ти трябва едно парче шина малко по дълго от разстоянието между двете куки които имаш на болера. такава можеш да закупиш от някой я строителна борса и то поцинкована. Пък като искаш и без покритое и да си го боядисаш но там не се вижда и е по добър първия вариант.
Пробиваш два отвора на нея и я захващаш за стената. Като подлагаш по една гайка така че да изскочи на пред за да може куките да се закачат лесно. Съобразяваш се обаче къде да пробиеш отворите за дюбелите. Те трябва да са почти в края така че винтовете да ограничат и страничното движение на куките по шината и да фиксират болера по средата.
Jimmie - помощник
Страхотна идея, много благодаря!. За шината не се бях сетил, че мога да подложа по една гайка като дистанционер, а мислех някакви сложни вариатни... Така ще е най-лесно за изпълнение.
Jimmie - помощник
Монтирах го и стана много добре :) Взех си едно парче шина (черна, че само такава намерих) 60х4х500 и в двата края подложих по едно парче шина 60х8х60, за да може всичко да си легне плътно по стената. С два яки дюбела 12мм стана много добре. Бях предвидил и трети по средата, но в последствие поради няколко причини отпадна.

Тема "Монтаж на бойлер без планка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: