Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
рашкета - специалист
Джеки, попитах каква е идеята на рециркулацията??? Ако работи постоянно-да, ама той каза, че я включва само като ще ползва???
Чираче - майстор
рашкета написа:
Чирак, и каква е идеята на това усложняване и оскъпяване?
Идеята е, че угодих на жена ми да има винаги топла вода. Просто вече свикна, като включи помпата, изчаква минута и нещо да се завърти топлата вода, ... Иначе разстоянието от бойлера до най-отдалечената точка е около 10 м.

Вярно е, че си е усложнение и оскъпяване. Но инвестицията се забравя с времето.
рашкета - специалист
Абсурд, това са приказки наизуст. За 10м тръби е изключено да се чака минута и кусур да дойде т.в. Казвам го от опит.
Единственото което си постигнал според мен е опазването на природните блага.
Чираче - майстор
рашкета написа:
Абсурд, това са приказки наизуст. За 10м тръби е изключено да се чака минута и кусур да дойде т.в. Казвам го от опит.
Единственото което си постигнал според мен е опазването на природните блага.
За теб абсурд, за мен реалност. Направих си труда да проверя. Дължината на трасето е около 14 м. Помпата е Grundfos, чисто нова. Тръбите са стандартните с алуминиева вложка. Топлата вода идва за около една минута. Това добре ли е за твоя професионален опит?
jekasus - майстор
рашкета написа:
попитах каква е идеята на рециркулацията??? Ако работи постоянно-да, ама той каза, че я включва само като ще ползва???
Има право на живот такава схема за да не върти постояно помпата и да няма топлинни загуби, например при отдалечена от бойлера тоалетна, светваш преди да влезеш/в кухнята с някой датчик за движение/, задейства циркулация и си миеш гъза без да чакаш една минута да дойде топлата вода :-D
А цена...
Кеф цена няма.
Прикачен файл:
IMG_0445.JPG
IMG_0445.JPG (106.94 KиБ) Видяна 1702 пъти
http://www.kristin.bg/product/1769/dush ... 50-sm.html
Virtex - майстор
Макар и с малко закъснение темата е разчистена.

Може да се избягват в бъдеще такива конфронтации, най-вече към чирака, който явно е чувствителен на тема можещи специалисти.
chapara - майстор
Virtex написа:
Макар и с малко закъснение темата е разчистена.

Може да се избягват в бъдеще такива конфронтации, най-вече към чирака, който явно е чувствителен на тема можещи специалисти.
Уважжавам труда ти Virftex, но с почисгването ти се чувствам лично обиден, оставяйки всички простотии на Чибука и липсвайки и дума от мен. Така аз ги виждам нещата. Пожелавам за сега на всичките ми фенове здраве и късмет и да кореспондират с мен на-вече на лични съобщения, така и така съм хоспитализиран за известно време и нямам мннго време за интернет. :toimonster:
Virtex - майстор
chapara написа:
Уважжавам труда ти Virftex, но с почисгването ти се чувствам лично обиден, оставяйки всички простотии на Чибука и липсвайки и дума от мен. Така аз ги виждам нещата. Пожелавам за сега на всичките ми фенове здраве и късмет и да кореспондират с мен на-вече на лични съобщения, така и така съм хоспитализиран за известно време и нямам мннго време за интернет. :toimonster:
Мисля махнах началото на спама и заяждането от страна на чирака. Явно съм пропуснал нещо, което е коментирано. Сега би трябвало всичко да е махнато.

Целта е да няма заяждания и обидени след такива провокации, но вероятно това не е достатъчно. Човек сам си преценя дали ще се обиди от интернет форум или не, още повече от конкретни потребители.
dat - напреднал
От автора: Да кажа и аз нещо в темата си, защото виждам, че потъна в блато.
Офф, БГ, БГ...
На хората, които отделиха от времето си, за да ми помогнат - отново БЛАГОДАРЯ!
Квалификацията ми е много далече от задачите, които ми предстоят с жилището и затова съм в ролята на питащ.
Кой кво си мери и с кого - не ми е работа, не познавам никого от Форума!
Дано хората, които са гледали тук, да са намерили нещо полезно и за себе си, преди да започне БГ-то...
Желая ви мир и любов!
jekasus - майстор
Като написах по-рано - баните без замазка и мазилка и проблеми са по-малко.
Мазилката, както винаги е крива, ВиК е трагично, замазката е като морски вълни...
Пак къртача е първия в банята...
Прикачен файл:
IMG_0017.JPG
Прикачен файл:
IMG_0018.JPG
Прикачен файл:
IMG_0022.JPG
Прикачен файл:
IMG_0031.JPG
Прикачен файл:
IMG_0033.JPG

Тема "Нова баня - моля за съвети" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: