Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
dat - напреднал
Здравейте!
Купихме апартамент в почти готова кооперация и съм изправен пред довършителните работи... Сега питам за банята.
Не знам в какво състояние ще я предатат - май на замазка.
Смятам да направим душ-параван, а не готова кабина.
Тоалетната ще е конзолна и реших, след като ще се затваря с картон, да продължа конструкцията до тавана с ниша в нея.
Направил съм план с една безплатна програмка SweetHome 3D без голям набор елементи, но горе-долу ще получите престава.
Моля, дайте ми съвети относно:
- стеничката м/у душа и мивката - конструкция (говореха ми да поръчвам от винкел), колко слоя картон, Аквапанел ли?
- сифоните ще са 2 - в мократа и "сухата" зона - какви? важни неща за сифоните?
- прагът няма да е от облечените с плочки, не ми харесват - някакъв готов или с разлика в нивото или друга хитрост?
- съвети за стъклото, което е малка неподв.част и врата 60см - иска ми се без рамки, но възможно ли е?
- хидроизолацията!!! метод, материали и т.н. по най-добрия начин.
Искам да съм подготвен какво да изисквам от майсторите, тук има повече акъли. И да минимизирам грешките и бъдещите главоболия.

Прикачен файл

БАНЯ 2.png
БАНЯ 2.png (70.39 KиБ) Видяна 2025 пъти

Прикачен файл

БАНЯ 1.png
БАНЯ 1.png (68.01 KиБ) Видяна 2025 пъти

Прикачен файл

БАНЯ.png
plamen6703 - майстор
Това е твоят човек memberlist.php?mode=viewprofile&u=32815 завиждат му на знанията и спорят с него разни расли-недорасли, но не могат да му полят вода на малкият пръст по отношение на знания и опит :partyman:
Keresteliev - специалист
plamen6703 написа:
Това е твоят човек ....:
Твоят човек може да ти налЕпи плочки на вароциментена мазилка и ... до там!

:sad:
jekasus - майстор
dat написа:
тук има повече акъли.
Ето ти един акъл за банята ти -
Линеен може да се замени с по-обикновен, кажи си бюджета за банята, та да знам какво да предложа...

Прикачен файл

DSC_2357.jpg
DSC_2357.jpg (36.86 KиБ) Видяна 1961 пъти

Прикачен файл

DSC_2356.jpg
DSC_2356.jpg (33.97 KиБ) Видяна 1961 пъти

Прикачен файл

DSC_1739.jpg
DSC_1739.jpg (56.21 KиБ) Видяна 1961 пъти

Прикачен файл

DSC_1738.jpg
DSC_1738.jpg (43.29 KиБ) Видяна 1961 пъти
iliya_i - майстор
Чираче написа:
iliya_i написа:
@ чираче, човека освен че е управител на фирма, сам си лепи и плочките. Не разбирам, защо е тази злост, срещу всички, които знаят и могат нещо повече от теб. Да, прави го срещу пари, но тук дава и безплатни съвети, въпреки всички дребни душици като теб. Със сигурност си е заслужил всеки взет лев. А за това, че за твоята работа никой не иска да плаща не е виновен само той. :partyman:
В голяма грешка сте "колега". Нито ме познаваш, нито знаеш нещо за мен, нито какво знам и какво мога да правя. А си позволяваш да ме коментираш. Аз просто коментирах за линка.
И аз за линка. Щото много неща съм видял от него. А от теб съм видял само, че оспорваш всичко, дето е с пари.
ponovo - напреднал
За чирачето не знам, но чепара е институция в плочкаджийството :)
KingLin - майстор
В този форум chapara и jekasus са се доказали със снимки и съвети, че са хора с перфектна ръка и голямо сърце. Да ги плюе някой не е хубаво.
По темата: в схемите на автора бих сменил мястото на душ кабината и мивката. Това дава предимство на достъпа (влизането) в душ кабината. Мивката може да се сложи на коя да е стена в ъгъла до гърнето и може да ѝ се сложи интимен душ, ако такъв не се предвиди от самото начало до гърнето. Стъклата могат да са без рамка да.
Chefo77 - майстор
Прецени много добре, дали ти е нужна ваната. Освен в случаите, когато я ползваш по предназначение, във всички други ограничава силно свободата в мястото за къпане.
А иначе само откровен нещастник може да поставя под съмнение възможностите на Чапара, Гената и Емо Врачански в плочкаджийската работа ...
plamen6703 - майстор
Чапара оставя след себе си шедьоври на изкуството да се редят плочки. Непълноценните хора разбира се завиждат и се комплексират осъзнавайки собствената си безполезност, но такива ще има винаги и не бива да им се отделя излишно внимание!
За мен е удоволствие да гледам какво творят хора със златни ръце и с какво желание и хъс работят! :partyman:
Virtex - майстор
iliya_i написа:
А от теб съм видял само, че оспорваш всичко, дето е с пари.
Просто няма как да предложи неговата 'сила' - покрив с ламарина :-D

Иронията е, че Чирачето 'ръси' само неговото творение из темите ( примерно някои пита конкретно за даден тип покрив, но не, нека предложим ламариненият такъв), но твърди, че когато другите го правят, се забелязва.

И нека не превръщаме темата в злобни нападки към хора, стараещи се да помогнат на питащият :)

Тема "Нова баня - моля за съвети" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: