Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
Фитилчо - майстор
Джеки, бачкаш ли по София? Принципно питам, не за вчера, да знам как да се ориентирам.

Искам да попитам и нещо друго:
Удачно ли е в продълговата баня ,вкоято душ кабината е затворена с параван и врата през цяло в единият и край(2.5 метра широка и 1.20 от стената напред широка) да се сложат два листа мрамор/гранит на задната широка стена и отстрани да е с плочки а отпред с параван- постолет и врата? Ще пусна някакви шпилки да ги държат в горният край тия мрамори, няма да остане само на лепило за гипсокартона ....

Иначе нишата в кабината е супер идея ! Дори бих и сложил някакъв рафт по средата да събира повече джвъчки :-D

Що за интимния душ така остро Джек? И аз мисля да слагам, супер удобно нещщо е и пести място от биде и си одиш с чисти задни части :lol:
jekasus - майстор
Чираче написа:
Заради температурното разширение на тръбите. Нарича се компенсатор. Така мисля аз.
Компенсатори се използват при дългите линии на водата, канализацията и отопление, при водата, особено топлата и наличие на циркулация си е задължително.
А тук просто някаква глупост,да не говорим че са пуснали медни тръби ф10 до тоалетна.

Прикачен файл

IMG_0074.JPG
jekasus - майстор
Фитилчо написа:
Джеки, бачкаш ли по София?
Не, и тук не успявам...
Фитилчо написа:
Що за интимния душ така остро Джек?
Щото клиенти късно се сещат, че им трябва тая джуджавка и трябва да се занимавам с "гинекология", затова написах, да си помислят, че да няма после - дали може да се монтира след плочките...
Фитилчо написа:
и пести място от биде
Идеално се мият крака в бидето, за това го признах напълно :-D
Фитилчо написа:
Иначе нишата в кабината е супер идея !
Колкото да е голяма, жените ще я заемат изцяло и няма да има място за бирата :-D
Ето повече място, но пак не им стига :-D
Прикачен файл:
IMG_0822.JPG
Прикачен файл:
IMG_0825.JPG
Фитилчо написа:
Удачно ли е
Мрамора си иска поддръжка, гранита си е за по-мързеливи.
Ако пасва на дизайна на банята, ще изглежда добре.
Фитилчо написа:
Ще пусна някакви шпилки да ги държат в горният край тия мрамори, няма да остане само на лепило за гипсокартона ....
По-точно планки от неръждавейка, каменарите са добре запознати с тях.
Нещо подобно -
Прикачен файл:
Image 1456.png
dat - напреднал
Chefo77 написа:
Не бъркай двата щата. Колкото и малка да е една баня, винаги може да те събори, стига да искаш. Вземи си структура за 800 пари и чиния с капак подгряване на водата за подмиване и кажи дали ти харесва :) :)
Е, ясно. Имах предвид без изгъзици. Плочките и структурата вече ги пазарих на добра цена от познати със склад.
За интимния душ пак ще я питам (тя си мисли за пердетата, естествено). Пробвала е, като сме били по разни хотели. Друго - на чертежоподобната картинка съм дал размер около WC-то 80см, което си е сметка без кръчмар, без плочки, без мазилка и т.н. Колко ще остане, рано е да се каже, та дали ще има място или - с налакътници...

redbox, не знаех нищо за стъклата - къде да гледам? Имате ли представа в Пловдив как стоят нещата?

jekasus, огромно благодаря! Много далече Добрич от Филибето... Мисля, че няма да мине Акт 16, ако няма замазка, така че ще има разбиване после, сори. Душ-питата да - модно, готино. Знаеш ли какво четох някъде - докато се качи топлата вода, къде бягаш в тая кабина :)
Пак благодаря и давайте акъли, ако се сетите нещо! Тая стеничка не ми стана ясно каква конструкция да е, та да не падна с нея...
Хубава вечер!
рашкета - специалист
Chefo77 написа:
Гена, въпрос по първата снимка: Какво налага между двете батерии тръбите да слизат на по-ниско ниво?
Аз не съм на нивото на Джеки, ама мисля, че не им се е къртило заради това, че се налага преминаване на едната тръба зад другата.
Chefo77 - майстор
рашкета написа:
Chefo77 написа:
Гена, въпрос по първата снимка: Какво налага между двете батерии тръбите да слизат на по-ниско ниво?
Аз не съм на нивото на Джеки, ама мисля, че не им се е къртило заради това, че се налага преминаване на едната тръба зад другата.
Имах предвид на първата му снимка - тръбите слизат заедно надолу около 40-50 см, вървят хоризонтално и пак се качват нагоре - и продължават на първоначалното ниво. Адашът даде идея за температурно разширение, но не виждам логика да се сменя нивото заради него и пътя на тръбите по това ниво да е толкова дъъг ... Евентуално ако нещо е трябвало да заобиколят и да не копат, но не виждам нищо за заобикаляне ... Заеби, дизайнерско решение :)

dat, и питата е нещо страхотно. Аз лично не мога без душ, дори в стария вариант на банята бях сложил китайче за 10 лева и пак бях с пита. Пускаш водата на слушалка да се източи и после обръщаш на пита. Или пък пускаш на слабо докато се източи (ако искаш, може и извън кабината да стоиш) и усилваш на топло. Пък и на студено да стоиш - тъкмо ще се опне кожата :lol: :lol:
Между другото, интимният душ не иска нищо като разстояние отстрани. Все ще намериш къде да закачиш батерията до моноблока или структурата. Пък и с малките разстояния се свиква, виж японците как са свикнали :)
Чираче - майстор
Chefo77 написа:
. Пускаш водата на слушалка да се източи и после обръщаш на пита. Или пък пускаш на слабо докато се източи (ако искаш, може и извън кабината да стоиш) и усилваш на топло. :)

За да не източвам излишно студена вода, съм си направил рециркулация с помпа от бойлера до най-отдалечената точка. Там съм сложил ключ, и лед крушка/за индикация на включена помпа/ за включване на помпата. Изчаквам водата да се завърти от помпата, и ползвам веднага топла вода.
рашкета - специалист
Чирак, и каква е идеята на това усложняване и оскъпяване?
Chefo77 - майстор
Пази се да не получи сърдечен удар от топлинния шок.
jekasus - майстор
Всички знаем, че има къща, но не знаем наколко е далеч бойлера от банята.
рашкета написа:
и каква е идеята на това усложняване и оскъпяване?
Чираче написа:
до най-отдалечената точка.

Тема "Нова баня - моля за съвети" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: