Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
dat - напреднал
Благодаря за отзивите дотук! Чакам още!
jekasus, това беше първата ми идея - плосък Велис над конзолата - елегантно. Спря ме 1 пост на човек, чакал 1 месец за сервиз на развален Велис. А ние ще сме без ТЕЦ... Затова БГ - взех Теси Модеко Керамик и отсега му боднах шпилките по размер зад вратата (няма го на картинките). За бюджета - банята е малка, няма да ме събори. Искам най-доброто и надеждното като технология и материали.
KingLin, на мен ми се вижда по-логично и функционално, като влезеш в банята, срещу тебе да е мивката, а не душ-кабина. Но благодаря за мнението! А интимен душ началничката не ще, тя е по целите неща :)
Chefo77, това не е вана. Програмката е проста и явно така изглежда. Параван ще е - кафявата стена, за която ви питах как да я правят и стъкла. За пода й също исках съвети. Вана не ща, сакън! Имал съм.
Хубав ден и чакам съвети!
redbox - специалист
И в най-хубавия праг ще се спъваш, факт.
Направи си душ пространството с подниво. Лентовите сифони са предпочитани, красиви и бързо поемат оттичащата се вода, но в крайна сметка и качествен рогов ще ти свърши работа, ако не се спреш на лентов.
Парван - стъкло триплекс поне 8 мм. Матирани, прозрачни, цветни, рефлексни - изборът си е твой.
Може да изглежда пресилено, но си вземи стъкло със специална обработка (Crystal quard) и началничката ще те благослови.
Такова стъкло има водоотблъскващ слой, сапунената пяна и капките се стичат и почти не се задържат по стъклото, самопочиства се.
В противен случай - здраво подсушаване, чистене и лъскане след всяко къпане поради следите от засъхналите капки и сапун.
Има и стъкла с покритие от тънък слой метални оксиди, които ги водят по-устойчиви на надраскване и зацапване, но са по-скъпи.
Относно питането ти за паравани без рамки - да, има такива.
И най-важното е да не се скъпиш за качествен обков, иначе след време ще страдаш.

П.С. Чапарата и Джеката са най-ценните и отлични майстори тук. Всяка лоша дума за тях е безпочвена, плод само на завист и нищо друго!
Chefo77 - майстор
dat написа:
За бюджета - банята е малка, няма да ме събори. Искам най-доброто и надеждното като технология и материали.
Не бъркай двата щата. Колкото и малка да е една баня, винаги може да те събори, стига да искаш. Вземи си структура за 800 пари и чиния с капак подгряване на водата за подмиване и кажи дали ти харесва :) :)
dat написа:
А интимен душ началничката не ще, тя е по целите неща :)
Интимният душ е невероятно нещо. Не е пробвала, не го иска. Не говоря празни приказки :wink:
dat написа:
Chefo77, това не е вана. Програмката е проста и явно така изглежда. Параван ще е - кафявата стена, за която ви питах как да я правят и стъкла. За пода й също исках съвети. Вана не ща, сакън! Имал съм.
Параванът също няма да е евтин. Просто да го имаш предвид! Аз затова съм стопирал слагане на такъв в моята баня и май май ще си остана с перденцето, само ще го модифицирам да се затваря. Че само пантите ми идват почти 300 пари :shock:
stoianov_n - специалист
redbox написа:
П.С. Чапарата и Джеката са най-ценните и отлични майстори тук. Всяка лоша дума за тях е безпочвена, плод само на завист и нищо друго!
Много вярно и точно казано. =D> =D>
ponovo - напреднал
Да питам и аз фирма или магазин, или поне производител на кадърни паравани?
redbox - специалист
ponovo написа:
Да питам и аз фирма или магазин, или поне производител на кадърни паравани?
Град?
Аз лично знам фирма, от която съм много доволен, но ще излезне като реклама. Със сигурност има и други.
Чапарата и Джеки ще могат да помогнат най-добре в случая с многото си опит.
jekasus - майстор
Да предположим, че Jekasus ще барне тая баня и има що-годе нормален бюджет :-D
Не знам в какво състояние ще я предатат - май на замазка.
Издават ги на замазка и мазилка кое то води до допълнителни разходи, като къртене и промени по ВиК.
Предпочитам така да си видя объекта -
Изображение
Иначе излишна работа -
Изображение
Канализацията задължително се проверява за течове -
Изображение
Изображение
Тръби за вода си ги пускам в изолация, от снимката се вижда, че и структурата е два пласта гипскартон и е закрепен също към нея с самопробивни винтове за гипскартон.
Изображение
По повод гъзо-душ - патил съм два пъти с монтаж при вече готови бани, та си помислете пак...

- стеничката м/у душа и мивката - конструкция (говореха ми да поръчвам от винкел), колко слоя картон, Аквапанел ли? Тук трябва сметка -профили, облицовка, хидроизолация, плочки, ъглови лайсни, работа, а и качество на работа или стъкло и държачи...
Може и с итонг 50мм., но със стъклото ще изглежда по-широка банята.
- сифоните ще са 2 - в мократа и "сухата" зона - какви? важни неща за сифоните?
За сухата зона - обикновен български с клапа или Алкапласт APV1321/ цените са близки/,
за душа - Алкапласт APV3344 или TECEdrainpoint S 110 DN 50, и двата са лесни за хидроизолация, без излишни играчки с по-евтини подобни сифони.
Линейни сифони - На Алкапласт и Танушев/по-калпав воден затвор/ са лесни за хидроизолация и монтаж, другите или са прости, или са скъпи.
Но има модели със стъклен панел или плочки.
Изображение
Изображение
- прагът няма да е от облечените с плочки, не ми харесват - някакъв готов или с разлика в нивото или друга хитрост?
Прагът минимизира нивата между двете зони, двойното ниво надига общото ниво на замазката на банята.
И двата варианта имат право.
- хидроизолацията!!!
За сифони казах вече, дори си имат инструкция за монтаж, за тях - http://www.marisanbg.com/bg/hidrozol-se ... iBgKdJl-1s или подобни от Церезит, Сика и други, ленти бол от всички производители, доста е важно е вътрешен ъгъл при хидроизолация - готов елемент - такъв или подобен - http://www.servina.net/stroitelna-himiy ... 10780.html
Аз реално не ги ползвам и си ги правя сам/ дори и фланци/, щото ми е по-лесно, но който няма опит, по-добре да си купи готови
Изображение
Изображение
Преди нанасяне на първа ръка хидроизолация, трябва да изглежда така - ленти по ъгли, маншети по подови сифони и по изводи за смесител или такъв вграден.
И двете ръце хидроизолация се правят - в душевата зона на два метра височина и застъпване извън нея на 30см и целия под на банята.
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Подови сифони със фланец стандартно се потапят под нивото на замазката на 7-10мм.
Изображение
Понеже се уморих да пиша, давам последни две идеи, за която няма да съжаляваш никога -
Изображение
Изображение
Chefo77 - майстор
Гена, въпрос по първата снимка: Какво налага между двете батерии тръбите да слизат на по-ниско ниво?
jekasus - майстор
Аз откъде да знам - пълно с идиоти.
Можеха да пуснат права линия от бойлера до смесителя и една тетка надолу за цукала.
То там имаше и други глупости...
Чираче - майстор
Chefo77 написа:
Гена, въпрос по първата снимка: Какво налага между двете батерии тръбите да слизат на по-ниско ниво?
Заради температурното разширение на тръбите. Нарича се компенсатор. :? Така мисля аз.

Тема "Нова баня - моля за съвети" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: