Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
ponovo - напреднал
Здравейте, докарал съм банята до етап плочки, но сам в дилема какви лайсни да сложа по ъглите. Най - лесно намиращите се от пластмаса виждал сам и подобни алуминиеви. Гледам в някои бани и профил подобен на винкел монтиран на външните ъгли, как се слага тва чудо лепи ли се що ли ? Та питанката ми е кой са най удачният избор, и ако някой е монтирал въпросният винкел как се слага ?
jekasus - майстор
Пластмасови ги пропусни -най-калпави.
Алуминиеви или неръждаеми - Г-профил, заоблен или квадрат
Но може и без лайсни - двата варианта отдолу са пилен ъгъл.

Прикачен файл

IMG_0162.JPG
ponovo - напреднал
Не съм дорасъл да си пилем плочките : ). Ще бъде ментална в краен случай пластмаса. ако са пластмаса или други подобни оставя ли се фуга между лайсната и плочките и коко да е тя - размера на фугата или минимална ?
kozl - майстор
Пластмасата я пропускам. Металните профили имат различна дебелина. Така че грабвай плочка и с нея избирай профил. Добре като наложиш плочката в профила, профила да е равен или да надстърча над плочката.
Неръждаемите профили са прекалено скъпи и не знам дали могат да се боядисват прахово, но алуминиеви сме боядисвали.
Месинговите профили също са прекалено скъпи и в последствие трябва да се лъскат, защото потъмняват.
Ъгловите профили се лепят, но според мен са компромис за естетическия вид. Никъде не сме слагали такива.
Пиленето на плочките в заоблен вид, освен че е трудоемко не мога да си представя какво ще си получи ако плочките са с повърхностно покритие и при изпилването се покаже съвсем друг цвят.
Оформянето под 45 градуса е красиво, но и доста опасно от порязване. И понеже съм свидетел на жестоко порязване в баня от такива плочки, за мен това изобщо не е решение в банята. В банята се пързаля и най добре е навсякъде ръбовете да са овални.
Последна промяна от kozl на чет ное 30, 2017 5:24 pm, променено общо 1 път.
Hoвoceлckи - майстор
ponovo написа:
Не съм дорасъл да си пилем плочките
Не е задължително да ги пилиш. Може да ги срещаш, така че да се получи прилична фуга на 45 градуса (спрямо стеничките). С каква фуга изобщо смяташ да са ти плочките?
ponovo - напреднал
3мм с такава съм редил и се справям добре горе долу плочките са 25 х50
ponovo - напреднал
в понеделник ще знам сас сигорност едва ли ще се много дебели с таа цена :) *30лв
КИМИ - специалист
ponovo написа:
оставя ли се фуга между лайсната и плочките
Оставя се.

Тема "Какви ъглови лайсни за баня пвц ал или ..?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: