• 1
  • 2
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
ponovo - напреднал
Здравейте, навил съм се да отделя душовото пространство със стъклен отвавяен параван ширината ще е около 105см но си нямам и хабер от пройзводители стъкла и тем подобни та всякакви съвети ще са ми от ползва, като не ми се иска да си взема параван от 300 лв , но и 1300 не мога да дам така че истината ша некаде по средата.
ПС; Прагчето ми е е от итонг и ще облечено с плочки.
Чираче - майстор
Защо точно от стъкло? Стъклото е чупливо, и опасно. Помисли за поликарбонат. :?
ponovo - напреднал
мнооо пластамасов ми стой тоа поликарбонат не ме кефи пък стъклото се надявам да е закалено
jekasus - майстор
ponovo написа:
ПС; Прагчето ми е е от итонг и ще облечено с плочки.
да не забравиш да шпакловаш и хидроизолираш прагчето преди плочките.
За стъклата - посети стъклари, че да ти предложат нещо и със сигурност ще в средата между 300 и 1300лв.
Може да се комбинира триплекс/неподвижно без отвори/ и калено стъкло с отвори за панти за по-евтино.
Обикновено стъкло изобщо не трябва да се разглежда...
По идея не съм много дълбоко в материята за стъклата, та - viewtopic.php?f=4&t=58674&start=11
naB4o - специалист
Параван с отваряемо крило 142 см на 200 см от закалено 8 мм стъкло. Прозрачно с минимум желязо в него или както го казаха. Отстрани изглежда бяло, а не зеленикаво излезе към 800 лв с монтажа. Включваше и водобрани и лайсни и т.н. Произведено в БГ, става дума за Варна.
По-скъпото беше с покритие зс лесно чистене +350 лв май, по-евтино е с флоатно зеленеещо -100 лв.
nikolov333 - майстор
Къде да гледам, че и аз търся..?
jekasus - майстор
naB4o написа:
Произведено в БГ, става дума за Варна.
Дай инфо за фирмата тук. Няма да е пряка реклама...
naB4o - специалист
Фирмата, която взе размери и всичко, се казва Полиринг. Дойдоха на място, взеха размери, мериха с лазерен нивел дали всичко е перфектно отвесно, мостри за стъклата с трите вида. Пратиха ми проект на мейла и за две седмици или по-малко бяха готови. Доволен съм, бяха ми препоръчани от колега. Отдолу съм с праг от полимер и гранитен пясък.

Самите стъкла явно ги поръчват на фирма Булит, понеже имаха такива щампи. Булит мисля че беше големият цех в Аксаково. Човек може да види и там за цени на стъкла, но нямах време да се занимавам, смятам и премислям. Както и да рискувам да го правя сам.

Избрахме максимално прозрачното стъкло и не съжалявам, старото беше зеленеещо и "затваряше" банята.

Едит добавям снимка, мога да кача и офертата-проект, само да я потърся из мейлите.

Прикачен файл

IMG_20171215_231139_1513372315641.jpg
ponovo - напреднал
добре изгледа жалко ,че ми идва прекалено далече.
plamen6703 - майстор
Не знам кое изглежда добре, ако фирма дойде да ми постави стъклен параван и се получи такова "увисване" на вратата, няма да им платя една стотинка докато не го направят както трябва! :partyman:
  • 1
  • 2

Тема "Помощ при избор на стъклен параван" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: