• 1
  • 2
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
naB4o - специалист
Не е увиснала, а е открехната леко или да кажем не е затворена.
plamen6703 - майстор
През четири гледам, но не съм видял, че вратата е открехната, прощавай за неуместната забежка и помагай за оптичният проблем :)
naB4o - специалист
Офтопик, ако не са ти центрирани очилата, може да има изкривяване на образа, а ако ти се е сменил диоптъра ще виждаш леко размазано и ще се изгегляш леко назад при гледането. :)
plamen6703 - майстор
Как да ги сваля от четири, поне на два диоптъра за близко :)
naB4o - специалист
Няма как, освен с операция :) Или да сложиш контактни лещи за далеч, с разлика 2 диоптъра ако искаш близките да са +2.00.
Ако счетем че си 67 набор, ако имаш 4 за близо, за далеч/постоянно би било +2 или 2.25, 2.50... но това са догадки само.
Важен е не диоптъра, а дали с него се вижда 100% :)
plamen6703 - майстор
Малко офтопик, но може да е полезен и за други. Като чета книга слагам 4 диоптъра за близко, като работя на компютъра ми стигат и 2.5 за близко, защо се получава така?
За далече все още карам без очила и се справям сравнително добре :)
Като питах очния ми лекар за операция, бръкна в джоба си и ми показа неговите очила :wink: ако били много хубаво щял и той да се оперира :)
naB4o - специалист
Зависи от фокусното разстояние, т.е. на какво разстояние се чете книгата и на какво е дисплея. Зависи какво ти "стига", ако четеш на 25-30 см, и компютърът е на около метър, може да има вярна логика в 2.5 за около метър (да не кажа 1.20) и за 30 см да е 4.
Иначе вече операциите не са като тези преди 15-20 години и възстановяването е по-бързо, става дума за подмяна на вътреочна леща/перде/катаракта. Иначе " махането" на диопърите с лазер, е често заради каприз. и голямото НО, всяка операция е свързана с риск. 1 на 100 на 1000, 10000 но го има този риск. За мен ако не е каприз, а е обоснован, е напълно в реда на нещата.
ponovo - напреднал
Ора каде от параван на оптика отидехте верно, че се е стъкло...
  • 1
  • 2

Тема "Помощ при избор на стъклен параван" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: