• 1
  • 2
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
Здравейте нов съм във форума и не знам дали мястото на темата ми е тук но искам да попитам един въпрос имам проблем със копчето на бойлера Изображение

Проблемът е следния копчето свети постоянно дори и да е на 0 пак мислях че е от него и го смених пак свети и бойлерът не изключва и нагрява нон стоп няма значение дали е на 1 ли на 0 и мисля че е от копчето за повишаване и намаляване на градусите но реших да попитам преди да се наемам да сменям всичко без да знам

ЗНАМ ЧЕ Е ПО ДОБРЕ ДА ИЗВИКАМ СПЕЦИАЛИСТ НО ПРОСТО ВЪВ МОМЕНТА ОСТАНАХ БЕЗ РАБОТА И НЯМАМ ТАЗИ ВЪЗМОЖНОСТ ЗОРА Е ДА ИЗКАРА ОЩЕ НЯКОЛКО МЕСЕЦА БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО ЗА ВСИЧКИ
Копчето е свързано не правилно. Явно не си на ТИ с токовете,потърси помощ от приятел поне. Да не стане голяма беля. От кой град си?
Имали някаква интервенция по бойлера преди да се случи това. Сигурно ли е, наистина не изключва.
Варианти много: неправилно монтиран ключ, наработещ термостат... ... дори и излязла от тръбичката сонда на термостата.
Последното ако е станало заедно със сондата на термозащитата е много опасно, защото оставаш само на защитата на баланса.
Andri01 написа:Копчето е свързано не правилно. Явно не си на ТИ с токовете,потърси помощ от приятел поне. Да не стане голяма беля. От кой град си?

Свързано е точно както оригиналното то си е на буксички само извадих старата и ги свързах по точно същия начин и старото имаше същия проблем
За да има индикация чрез ключа, реда им от захранването към нагревателя е термозащита, терморегулатор и тогава ключ.

Прикачен файл

1513504048892-1382029728.jpg
Последна промяна от zz_stefanov на нед дек 17, 2017 11:48 am, променено общо 1 път.
valeri054 написа:Свързано е точно както оригиналното то си е на буксички само извадих старата и ги свързах по точно същия начин и старото имаше същия проблем

Пускаш мнение, след това го триеш :wink: забавляваш се с преброяване на дивите зайци :cool:
Ще се изтребят да ти дават съвети, които изобщо не ти трябват, но е по-приятно да си чоплиш семки пред екрана и гледаш как набъбва темата страница след страница :lol:
Добра работа си си намерил :drinkers: :partyman:
zz_stefanov написа:Имали някаква интервенция по бойлера преди да се случи това. Сигурно ли е, наистина не изключва.
Варианти много: неправилно монтиран ключ, наработещ термостат... ... дори и излязла от тръбичката сонда на термостата.
Последното ако е станало заедно със сондата на термозащитата е много опасно, защото оставаш само на защитата на баланса.

Изображение Ако правилно съм разбрал това е термостата добре но защо не изключва копчето термостата спира да подава ток на колкото е настроен ок но когато бутона е на 0 пак свети не това ми е чудно

иначе като цяло няма други интервенции по него това му е първия фал
plamen6703 написа:
valeri054 написа:Свързано е точно както оригиналното то си е на буксички само извадих старата и ги свързах по точно същия начин и старото имаше същия проблем

Пускаш мнение, след това го триеш :wink: забавляваш се с преброяване на дивите зайци :cool:
Ще се изтребят да ти дават съвети, които изобщо не ти трябват, но е по-приятно да си чоплиш семки пред екрана и гледаш как набъбва темата страница след страница :lol:
Добра работа си си намерил :drinkers: :partyman:

Аз съм дал причина пред модератора защо изтрих коментара защото беше излишен просто не бях разбрал кое е термостата след като разбрах изтрих и написах нов коментар извинявам се за което :)
zz_stefanov написа:За да има индикация чрез ключа, реда им от захранването към нагревателя е термозащита, терморегулатор и тогава ключ.

Значи сега тези дни ще купя и ще подменя и ще видим как е за момента го пускам и спирам от предпазителя нали няма проблем гледам да не загрява повече от 3/4
valeri054 написа:Аз съм дал причина пред модератора защо изтрих коментара защото беше излишен просто не бях разбрал кое е термостата след като разбрах изтрих и написах нов коментар извинявам се за което :)

Няма смисъл от извинения :wink: беше предложил да пуснеш снимка на инсталацията на бойлера, но може да се окаже, че бързо ще решиш "проблема" и ще се изчерпи темата :drinkers: :partyman:
  • 1
  • 2

Включи се в дискусията:

Отговори   Нова тема Абонирай се

Сподели темата:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook:

Имаш нужда от подходящ професионалист за дома?

Върни се в “Баня”