• 1
  • 2
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
Здравейте нов съм във форума и не знам дали мястото на темата ми е тук но искам да попитам един въпрос имам проблем със копчето на бойлера Изображение

Проблемът е следния копчето свети постоянно дори и да е на 0 пак мислях че е от него и го смених пак свети и бойлерът не изключва и нагрява нон стоп няма значение дали е на 1 ли на 0 и мисля че е от копчето за повишаване и намаляване на градусите но реших да попитам преди да се наемам да сменям всичко без да знам

ЗНАМ ЧЕ Е ПО ДОБРЕ ДА ИЗВИКАМ СПЕЦИАЛИСТ НО ПРОСТО ВЪВ МОМЕНТА ОСТАНАХ БЕЗ РАБОТА И НЯМАМ ТАЗИ ВЪЗМОЖНОСТ ЗОРА Е ДА ИЗКАРА ОЩЕ НЯКОЛКО МЕСЕЦА БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО ЗА ВСИЧКИ
Andri01 - майстор
Копчето е свързано не правилно. Явно не си на ТИ с токовете,потърси помощ от приятел поне. Да не стане голяма беля. От кой град си?
zz_stefanov - майстор
Имали някаква интервенция по бойлера преди да се случи това. Сигурно ли е, наистина не изключва.
Варианти много: неправилно монтиран ключ, наработещ термостат... ... дори и излязла от тръбичката сонда на термостата.
Последното ако е станало заедно със сондата на термозащитата е много опасно, защото оставаш само на защитата на баланса.
Andri01 написа:
Копчето е свързано не правилно. Явно не си на ТИ с токовете,потърси помощ от приятел поне. Да не стане голяма беля. От кой град си?
Свързано е точно както оригиналното то си е на буксички само извадих старата и ги свързах по точно същия начин и старото имаше същия проблем
zz_stefanov - майстор
За да има индикация чрез ключа, реда им от захранването към нагревателя е термозащита, терморегулатор и тогава ключ.

Прикачен файл

1513504048892-1382029728.jpg
Последна промяна от zz_stefanov на нед дек 17, 2017 11:48 am, променено общо 1 път.
plamen6703 - майстор
valeri054 написа:
Свързано е точно както оригиналното то си е на буксички само извадих старата и ги свързах по точно същия начин и старото имаше същия проблем
Пускаш мнение, след това го триеш :wink: забавляваш се с преброяване на дивите зайци :cool:
Ще се изтребят да ти дават съвети, които изобщо не ти трябват, но е по-приятно да си чоплиш семки пред екрана и гледаш как набъбва темата страница след страница :lol:
Добра работа си си намерил :drinkers: :partyman:
zz_stefanov написа:
Имали някаква интервенция по бойлера преди да се случи това. Сигурно ли е, наистина не изключва.
Варианти много: неправилно монтиран ключ, наработещ термостат... ... дори и излязла от тръбичката сонда на термостата.
Последното ако е станало заедно със сондата на термозащитата е много опасно, защото оставаш само на защитата на баланса.
Изображение Ако правилно съм разбрал това е термостата добре но защо не изключва копчето термостата спира да подава ток на колкото е настроен ок но когато бутона е на 0 пак свети не това ми е чудно

иначе като цяло няма други интервенции по него това му е първия фал
plamen6703 написа:
valeri054 написа:
Свързано е точно както оригиналното то си е на буксички само извадих старата и ги свързах по точно същия начин и старото имаше същия проблем
Пускаш мнение, след това го триеш :wink: забавляваш се с преброяване на дивите зайци :cool:
Ще се изтребят да ти дават съвети, които изобщо не ти трябват, но е по-приятно да си чоплиш семки пред екрана и гледаш как набъбва темата страница след страница :lol:
Добра работа си си намерил :drinkers: :partyman:
Аз съм дал причина пред модератора защо изтрих коментара защото беше излишен просто не бях разбрал кое е термостата след като разбрах изтрих и написах нов коментар извинявам се за което :)
zz_stefanov написа:
За да има индикация чрез ключа, реда им от захранването към нагревателя е термозащита, терморегулатор и тогава ключ.
Значи сега тези дни ще купя и ще подменя и ще видим как е за момента го пускам и спирам от предпазителя нали няма проблем гледам да не загрява повече от 3/4
plamen6703 - майстор
valeri054 написа:
Аз съм дал причина пред модератора защо изтрих коментара защото беше излишен просто не бях разбрал кое е термостата след като разбрах изтрих и написах нов коментар извинявам се за което :)
Няма смисъл от извинения :wink: беше предложил да пуснеш снимка на инсталацията на бойлера, но може да се окаже, че бързо ще решиш "проблема" и ще се изчерпи темата :drinkers: :partyman:
  • 1
  • 2

Тема "Проблем със бойлер" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: